Pierwsze loty Dreamlinerem w promocji. Bilety od 399 zł

Polska

tvn24Pierwsze rejsy polskim Dreamlinerem odbędą się po promocyjnych cenach

Bilety na rejsy Dreamlinerem zakupionym przez PLL LOT, w najbliższą środę i czwartek będą sprzedawane w promocyjnych cenach - poinformował prezes spółki Marcin Piróg.

Od 399 zł mają zaczynać się ceny biletów na połączenia europejskie.

Z kolei za bilety na rejsy transatlantyckie będzie trzeba zapłacić od 1899 zł, a do Pekinu od 1999 zł.

Pierwszy Dreamliner w rękach LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT odebrały we wtorek w USA pierwszego z ośmiu zamówionych Boeingów 787 Dreamliner. Przewoźnik stał się tym samym pierwszą w Europie linią lotniczą, która ma w swojej flocie tego typu maszynę. Samolot w środę uda się w rejs z Seattle do Warszawy. Drugi egzemplarz 787 LOT ma otrzymać na początku stycznia 2013 r., trzeci w końcu stycznia, czwarty na początku lutego, a piąty z początkiem marca. Kolejne trzy samoloty mają być dostarczone w latach 2014-2015. W sumie LOT ma otrzymać osiem maszyn tego typu. W swój pierwszy komercyjny rejs z pasażerami Dreamliner PLL LOT poleci 14 grudnia z Warszawy do Pragi, następnie przez miesiąc będzie podróżował do ośmiu miast w Europie - oprócz Pragi, także do Wiednia, Monachium, Frankfurtu, Hanoweru, Kijowa, Budapesztu oraz Brukseli. W pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u poleci z kolei 16 stycznia 2013 r. do Chicago, następnie 1 lutego odbędzie rejs do Toronto. Ponadto 3 lutego pasażerowie polecą nową maszyną do Nowego Jorku, a 3 marca Boeing 787 uda się do Pekinu. Trzy klasy lotu Piróg przypomniał, że w zamówionych przez PLL LOT samolotach będą trzy klasy: biznes z 18 fotelami rozkładanymi do pozycji leżącej, klasa premium economy mieszcząca 21 foteli oraz klasa ekonomiczna z 213 miejscami. Jak zaznaczył szef spółki, nowością dla pasażerów Dreamlinera we wszystkich trzech oferowanych klasach będą wbudowane w oparcia foteli monitory. Podczas lotu będzie można na nich bez dodatkowych opłat oglądać filmy, grać w gry video, a także słuchać muzyki. Podróżni będą korzystać z nowego menu. Prezes Piróg zapowiedział również, że w najbliższym czasie linie powrócą do starego zwyczaju podawania alkoholu bez dodatkowych opłat, także pasażerom klasy ekonomicznej.

Na polskiej ziemi wyląduje w czwartek

Nowy Dreamliner PLL LOT w środę wystartuje z lotniska w Seattle ok. godz. 14 czasu zachodnio-amerykańskiego. Przylot do Warszawy planowany jest w czwartek ok. godz. 10. Za sterami samolotu zasiądą polscy piloci, którym asystować będzie dwóch amerykańskich. Jak powiedział prezes spółki, po wejściu w polską przestrzeń powietrzną, nowemu samolotowi LOT-u ma towarzyszyć asysta wojskowych F-16. Boeing 787 Dreamliner, zbudowany głównie z materiałów kompozytowych, jest pierwszym samolotem średniego rozmiaru, który może latać na dalekich trasach. Zasięg maszyny wynosi od 14,2 tys. km do 15,2 tys. km; można nią polecieć bezpośrednio np. z Warszawy do Nowego Jorku czy do Pekinu. Samolot tego typu będzie mógł przewieźć od 210 do 330 pasażerów. Rozpiętość skrzydeł B787 to 60 metrów, a długość maszyny wynosi 57 m. Pierwszą linią lotniczą, która otrzymała B787 była japońska linia All Nippon Airways (ANA). Pod koniec października ub.r. Dreamliner odbył pierwszy lot komercyjny z Tokio do Hongkongu.

Autor: dp//gak / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: