Polska

Pierwsza pomoc minister Kopacz

Polska

PAPKopacz udzieliła pierwszej pomocy ofierze wypadku

Minister zdrowia zadbała o zdrowie obywatelki - bezpośrednio. Ewa Kopacz udzieliła pierwszej pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 7 Warszawa-Kraków w Ostojowie (świętokrzyskie). Jak poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji komisarz Krzysztof Skorek, kierująca toyotą blisko 70-letnia mieszkanka Nowego Sącza, jadąca w kierunku Kielc, z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem. Auto wpadło do rowu i dachowało.

Przed przyjazdem karetki pogotowia pierwszej pomocy rannej kobiecie udzieliła przejeżdżająca tą drogą minister zdrowia. Profesjonalnie - z zawodu jest lekarzem (pediatrą).

Poszkodowana trafiła do szpitala w Skarżysku Kamiennej. Według funkcjonariuszy, odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu.

Minister Kopacz to nie jedyny polityk, który w ostatnich miesiącach wykazał się obywatelską postawą. W październiku lider SLD Wojciech Olejniczak ruszył na ratunek ruszył na pomoc uwięzionej w płonącym mieszkaniu kobiecie. Wiele nie zdziałał, bo okna były zakratowane, ale akcja była brawurowa - na pomoc starszej pani Olejniczak skoczył z balkonu mieszkania piętro wyżej.

Jak Wojciech (Olejniczak) został strażakiem - czytaj więcej

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości