Polska

"Chodzi o to, żeby to przykryć i opowiadać o ataku na Kościół"

Polska

Politycy i biskupi uczestniczyli w pielgrzymce Radia Maryjatvn24
wideo 2/25

Tych dzieci już nie odzyskacie - grzmiał z Jasnej Góry Tadeusz Rydzyk, mówiąc o zgorszeniu, do jakiego jego zdaniem dochodzi w szkołach. Biskupi ostrzegali przed "neopogańską ideologią gender". Słowa duchownych, zdaniem komentatorów, to reakcja na problemy polskiego Kościoła. - Chodzi o to, żeby to przykryć i opowiadać o ataku na Kościół z użyciem środowisk gejowskich, LGBT, i tak zwanej ideologi gender - ocenił publicysta Adam Szostkiewicz. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ MAGAZYNU "POLSKA I ŚWIAT" NA TVN24 GO >

ZOBACZ DRUGĄ CZĘŚĆ MAGAZYNU "POLSKA I ŚWIAT" NA TVN24 GO >

- Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod flagą biało-czerwoną - powiedział premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do pielgrzymów na Jasnej Górze.

"Usiłują narzucić Polsce neopogańską ideologię gender"

W jedności i zjednoczeniu pod wspólną flagą nie ma jednak miejsca dla każdego. Biskup Ignacy Dec zwrócił uwagę, że w dniu, gdy odbywała się w Częstochowie coroczna pielgrzymka kółek różańcowych dzieci, ulicami miasta przeszedł marsz równości. Zdaniem hierarchy, marsz ten był "w istocie propagowaniem i popieraniem grzesznych zachowań środowisk LGBT".

Zdaniem świdnickiego biskupa diecezjalnego są one wspierane przez "ofensywę zagranicznych ośrodków usiłujący narzucić Polsce neopogańską ideologię gender".

To głos polskiego Kościoła, który różni się od tego, co próbuje przekazać światu papież Franciszek. - Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga, i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić - powiedział papież.

- Część biskupów polskich reinterpretuje słowa papieża Franciszka. Albo ich zupełnie nie rozumie, albo żyje w swoim świecie - komentował dominikanin, ojciec Paweł Gużyński.

"Takich dzieci już nie odzyskacie"

To już 28. raz, gdy pielgrzymi z całego kraju przyjeżdżają na Jasną Górę przede wszystkim dla Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja.

- W takiej Warszawie dzieci są gorszone w szkołach. Wchodzą i gorszą. I takich dzieci już nie odzyskacie - powiedział Tadeusz Rydzyk. Winę za to, co dzieje się w Warszawie i całej Polsce, mają ponosić politycy.

- Znajdujemy się w rzeczywistości jakby potopu. Już nie szwedzkiego czy bolszewickiego, ale potopu ideologicznego zalewającego Polskę głównie od zachodu - powiedział biskup Ignacy Dec.

Ksiądz Radosław Rakowski, duszpasterz akademicki Poznań-Winiary, przekonywał, że Jasna Góra nigdy nie powinna być miejscem politycznych manifestów. - Ale nie możemy wykluczać kogoś tylko dlatego, że jest politykiem - dodał.

Ta mocna narracja, zdaniem publicystów, to przemyślana strategia, szczególnie po emisji filmu braci Sekielskich i kryzysu związanego z nadużyciami seksualnymi popełnianymi przez księży w Kościele w Polsce.

- Chodzi o to, żeby to przykryć i opowiadać o ataku na Kościół z użyciem środowisk gejowskich, LGBT, i tak zwanej ideologi gender - skomentował Adam Szostkiewicz z tygodnika "Polityka".

Na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze problem pedofilii nie został poruszony.

Autor: asty//now / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości