Piechociński zrugał szefa TVP: Nie widzicie gospodarki. Ten Lis już zupełnie oszalał

Piechociński krytykuje TVP
Piechociński krytykuje TVP
money.pl
money.pl"To jest skandal". Tak Piechociński krytykował Brauna - nagranie

- Nie widzicie gospodarki, ten Lis już zupełnie oszalał. Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię. To skandal - rzucił pod adresem prezesa TVP Juliusza Brauna, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Jak relacjonuje obecny przy tym dziennikarz money.pl., zszokowany napaścią szef telewizji publicznej próbował się bronić, ale szef PSL nie chciał go słuchać.

Do awantury - jak donosi money.pl - doszło tuż po sesji otwierającej XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Piechociński dał wtedy upust swojemu niezadowoleniu z tego, co się dzieje w publicznej telewizji. - Nie widzicie gospodarki. Ten Lis już zupełnie oszalał. Kreujcie telewizję gwiazd. Proponuję następny program o przygodach rodzinnych Lisów. (...) Oglądalność wzrośnie wam o 200 proc. I róbcie to w Wiadomościach. Skandal panie prezesie, skandal. To jest szok. W pogoni za oglądalnością telewizja publiczna się zatraciła i mówię to ja, największy w polityce zwolennik telewizji publicznej - oburzał się Piechociński.

Prezes TVP zdążył jedynie powiedzieć: - Co do "Wiadomości" na pewno się z tym nie zgodzę.

Wtedy Piechociński rzucił: - Wierzcie mi, Krajowa Rada (KRRiTV) będzie głosowała przeciwko.

Program o gejach

Co miał na myśli Piechociński, mówiąc o tym, co w jego opinii, dzieje się w TVP? Prawdopodobnie poszło o wyemitowany w miniony poniedziałek program w publicznej dwójce - "Tomasz Lis na Żywo".

Gospodarz programu poruszył w nim m.in. temat wywołany przez byłego bramkarza reprezentacji Polski, obecnie posła PiS - Jana Tomaszewskiego. Przed kamerami telewizji oświadczył on, że nie wyobraża sobie, że mógłby dzielić szatnię z piłkarzem-gejem.

Money.pl przypomina, że nie są to pierwsze ostre słowa Piechocińskiego pod adresem dziennikarzy. W maju, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, naskoczył na reporterów. - Błagam, litości TVN24, nie bądźcie "Szkłem Kontaktowym". Zachowujecie się skandalicznie, niepoważnie - krytykował pytania dziennikarzy TVN24.

W ten sposób oburzał się, że - jego zdaniem - dziennikarze nie interesują się niczym poza zmianami personalnymi w rządzie.

Autor: mac//gak / Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości