Polska

Piechociński wzywa do dyskusji o przedsiębiorczości. Ma pomysł na urzędy pracy

Polska

Piechociński wzywa samorządowców PSL do dyskusji nt. przedsiębiorczości
tvn24Piechociński wzywa samorządowców PSL do dyskusji nt. przedsiębiorczości

- Wzywam radę naczelną do podjęcia uchwały zobowiązującej każdego radnego, wójta starostę i marszałka PSL, aby w trybie pilnym wniósł o zwołanie rady gminy powiatu i województwa z jednym, nadzwyczajnym punktem: dyskusja o przedsiębiorczości - powiedział podczas sobotniego posiedzenia rady naczelnej PSL szef ludowców Janusz Piechociński.

Głównym tematem obradującej w sobotę w Warszawie rady naczelnej PSL jest gospodarka.

Ważny temat

Lider ludowców podkreślił, że Stronnictwo poszukuje partnerów "w poszerzaniu i modyfikowaniu otoczenia przedsiębiorczości" i zachęcał do przeprowadzenia "narodowej debaty o przedsiębiorczości. Jak wyjaśnił dyskusja powinna dotyczyć relacji między samorządem a przedsiębiorcami i możliwości wsparcia przedsiębiorczości. Jego zdaniem należy dyskutować o tym, "jakie powinności ciążą na samorządzie, jeśli chodzi o przygotowanie oferty dla polskiej przedsiębiorczości". - Bardzo proszę, apeluję, abyśmy do końca lipca zrealizowali te nadzwyczajne posiedzenia, kontakty na szczeblu samorządowym z przedsiębiorcami - dodał prezes PSL. Jak zaznaczył, konkluzje z dyskusji przeprowadzonych w samorządach będą przedmiotem analizy i dadzą podstawę do ewentualnych propozycji ustawowych.

Urzędy pracy po nowemu

Minister gospodarki zapowiedział, że wkrótce wspólnie z ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przedstawi "do dyskusji i akceptacji społecznej zupełną reorganizację funkcjonowania urzędów pracy". Jak wyjaśnił, do urzędów pracy powinni się zgłaszać pracodawcy, a urzędy powinny znajdować środki publiczne, w tym także unijne, za które konkretny kandydat nadający się na przyszłe miejsce pracy będzie doszkolony. Lider PSL podkreślił, że pomysłu nie da się zrealizować bez "pełnej symbiozy i wspólnego działania" pomiędzy samorządem i rządem.

Autor: mn\mtom / Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości