Polska

"Piechociński i PSL sfałszowali wybory na Pomorzu". To nie hakerzy

Polska

Aktualizacja:
piechocinski.pl, TwitterWpisy pojawiły się w niedzielę po południu

- To reakcja na absurdalne zarzuty o fałszowanie wyborów. Nie tak łatwo włamać się na moje strony - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Janusz Piechociński. Wicepremier w ten sposób skomentował krótki wpis twierdzący, że PSL sfałszowało wybory w okręgu gdyńskim. Tekst pojawił się na blogu i koncie twitterowym Janusza Piechocińskiego.

Wpisy pojawiły się w niedzielę po południu. "Piechociński i PSL sfałszowali wyniki wyborów w okręgu gdyńskim na Pomorzu. Sposobem na fałszerstwo jest Janusz Kupcewicz na I miejscu. Zapowiadam za rok Janusz w tym okręgu zdobędzie mandat posła. PiS polecam wyjaśnienie kim jest Janusz na Pomorzu. Janusz świetny prezent na imieniny zrobiłeś. Życzę zdrowia…" - można przeczytać na blogu na oficjalnej stronie wicepremiera oraz na jego twitterowym koncie.

Piechociński i PSL sfałszowali wybory na Pomorzu: Piechociński i PSL sfałszowali wyniki wyborów w okręgu gdyńs... http://t.co/J3xsVSx4pe— Janusz Piechociński (@Piechocinski) listopad 23, 2014

Wicepremier w rozmowie z tvn24.pl zaprzeczył, jakoby tekst był skutkiem włamania na stronę. - To oczywista ironia - powiedział Piechociński. Podkreślił też, że wyborczy wynik Janusza Kupcewicza to jego "osobisty sukces", a nie efekt rzekomych fałszerstw.

PSL na Pomorzu

Z podanych przez okręgową komisję wyborczą wyników wynika, że PSL wprowadziło w województwie pomorskim do sejmiku 7 osób. Jedną z nich jest wspomniany we wpisie Janusz Kupcewicz, który dostał 9195 głosów.

W 2010 r. PSL zdobyło na Pomorzu 3 mandaty.

Oficjalne wyniki wyborów

Według oficjalnych, podanych w sobotę w nocy przez PKW wyników wyborów do sejmików województw, PO zwyciężyła w 8 województwach, PiS w 6, a PSL w 2. PO zdobyła w sumie w sejmikach 179 mandatów, PiS - 171 mandatów, PSL - 157 mandatów, a SLD-Lewica Razem - 28 mandatów.

Jeśli chodzi o procent oddanych głosów, wybory do sejmików wygrał PiS, na który głosowało 26,85 proc. wyborców. Na PO oddano 26,36 proc. głosów; 23,68 proc. wyborców poparło PSL, a 8,78 proc. komitet SLD Lewica Razem.

Autor: ktom//gak / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: piechocinski.pl, Twitter

Raporty:
Pozostałe wiadomości