Pedofil molestował w rurze w aquaparku

Polska

Aktualizacja:
Pomorska policjaPedofil molestował dziecko w Aquaparku

37-letni mężczyzna, który na terenie aquaparku w Sopocie molestował 11-letnią dziewczynkę, został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

37-latka zatrzymała dziś policja. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Do przestępstwa doszło dwa miesiące temu. Mężczyzna zaczepił dziewczynkę, gdy bawiła się na terenie sopockiego aquaparku. Poprosił ją, by przepuściła go w kolejce do zjeżdżalni. 37-latek nie zjechał jednak do basenu, ale zatrzymał się w połowie drogi do zbiornika. Czekał tam na dziewczynkę. Złapał ją i zaczął dotykać w miejsca intymne.

Szybko opuścił basen

- 11-latka zdołała wyrwać się napastnikowi i wyjechała z rury. Mężczyzna po całym zdarzeniu szybko opuścił basen - poinformowała oficer prasowy sopockiej policji Karina Kamińska.

Pracownicy aquaparku zawiadomili o całym zdarzeniu policję. Choć nie zanotowali personaliów dziewczynki, to policji udało się ustalić jej tożsamość. Między innymi dzięki nagraniom z monitoringu z terenu parku wodnego zidentyfikowany został również sprawca. Okazał się nim mieszkający w okolicach Tczewa 37-latek, karany już wcześniej za podobne przestępstwa.

Uczestniczył w terapii

Sprawca między 2006 a 2009 rokiem odsiadywał karę za molestowanie sześciu dziewczynek. Od momentu wyjścia z więzienia do zatrzymania nieprzerwanie uczestniczył w specjalnej terapii. Jako recydywiście mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pomorska policja