Polska

Pawłowicz o akcji "Rodzice, odważcie się mówić": to molestowanie i zgorszenie

Polska

Akcja już wzbudza kontrowersje
tvn24Krystyna Pawłowicz słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi

- Jeśli ktoś oswaja mnie z czymś nienaturalnym, z czymś, co jest patologiczne, a dla wielu ludzi obrzydliwe, to uważam, że to jest molestowanie - tak o kampanii "Rodzice, odważcie się mówić" mówi posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. - To jest grubiaństwo - komentują rodzice homoseksualnych dzieci.

W piątek rusza akcja społeczna Kampanii Przeciw Homofobii, która ma zachęcić rodziców lesbijek, gejów i osób biseksualnych (LGB) do otwartego mówienia o orientacji seksualnej swoich dzieci.

Na plakatach, które pojawią się w większych miastach w Polsce są zdjęcia rodziców i ich dzieci - osób homoseksualnych z podpisami: "Córka nauczyła mnie odwagi", "Syn nauczył mnie jak ważne jest być sobą", "Córka nauczyła nas mówić otwarcie".

"Zgorszenie, obrzydliwe, patologiczne"

- Molestowanie, tak to mogę powiedzieć. Jeśli ktoś oswaja mnie z czymś nienaturalnym, z czymś, co jest patologiczne, a dla wielu ludzi obrzydliwe, to uważam że to jest molestowanie - komentuje akcję KPH Krystyna Pawłowicz.

- Moim zdaniem jest to zgorszenie - dodaje posłanka PiS. Słowami polityk oburzone są rodziny biorące udział w akcji. - To nie jest język polityka. To jest grubiaństwo - odpowiada Pawłowicz Elżbieta Bajan, córka lesbijki, jedna z twarzy kampanii. A rodzinom odpowiada Pawłowicz: - To ich grubiańskie są wystąpienia, obelgi, obrazy pod moim adresem. Autorzy kampanii nie ukrywają, że nie wierzą, że uda im się przekonać posłankę PiS. - Myślę, że pani Pawłowicz już nikt nie przekona - podsumowuje Agata Chaber, prezes Kampanii Przeciw Homofobii.

Politycy jak zawsze podzieleni

Kampanię krytykuje też Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski. - Ręce opadają, kiedy czytam, że w Polsce 800 tys. dzieci nie dojada każdego dnia, a tu urząd miasta hojnie wydaje pieniądze na tego rodzaju inicjatywy - mówi. Kampania nie dostała jednak sfinansowana z urzędu miasta - ten jedynie objął nad nią patronat.

- Nikt w Polsce szczególnie nie prześladuje tych mniejszości - komentuje z kolei Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera technicznego. Artur Dunin z PO, autor jednej z odrzuconych ustaw o związkach partnerskich uważa, że akcja KPH jest "świetna". - Całkowicie popieram - nie ukrywa.

Chwali także ją jej patronka, Wanda Nowicka: - Dla rodziców jest to bardzo często sprawa wstydliwa i bolesna, nie wiedzą jak sobie z tym radzić - tłumaczy wicemarszałek Sejmu.

Autor: nsz//bgr/k / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości