Polska

"Na jej miejscu też marzyłbym o imigrantach". Kukiz tłumaczy, dlaczego usunął wpis

Polska

Aktualizacja:

Paweł Kukiz usunął swój wczorajszy wpis dotyczący Joanny Grabarczyk, kierującej organizacją "HejtStop". Poseł zapewnia, że jego intencją nie było urażenie jej. "Zakładałem, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. Jeśli się pomyliłem, przepraszam" - napisał.

Kukiz zamieścił swój kontrowersyjny wpis na Facebooku po tym, jak Grabarczyk złożyła zawiadomienie do prokuratury dotyczące wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który kierował groźby pod adresem uchodźców.

Sportowiec oskarżył imigrantów, że napadają na oni samochody w Calais. Twierdzi, też że w wyniku ataków imigrantów zostały poszkodowane samochody jego firmy transportowej.

Na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie kija baseballowego i zapowiedział, że będzie z nim czekał na naczepie przed wjazdem na prom do Calais, gdzie miałaby odbyć się "przyspieszona nauka asymilacji".

Za grożenie uchodźcom uznało to jedno ze stowarzyszeń prowadzących projekt pod nazwą "HejtStop", które złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pudzianowskiego.

Pudzian odpowiada, Kukiz dołącza

"Skierowaliście w moją stronę topór wojenny droga fundacjo, ale moja artyleria w postaci Narodu Polskiego jest o wiele cięższa" - skomentował to Mariusz Pudzianowski. Na swoim profilu na Facebooku strongman nazwał Joannę Grabarczyk "zakompleksioną, sfrustrowaną kobietą szkodzącą normalnym ludziom".

Do jej krytyków dołączył w poniedziałek lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, który napisał: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy".

Nawiązał w ten sposób do masowych napaści seksualnych, które miały miejsce w Kolonii w 31 grudnia.

Po kilku godzinach wpis zniknął.

Wpis Pawła Kukiza na FacebookuFacebook / Paweł Kukiz

"Jeśli się pomyliłem, przepraszam"

We wtorek poseł zamieścił w mediach społecznościowych kolejną wiadomość.

"Usunąłem wczorajszy wpis, który ku mojemu zaskoczeniu oburzył niektóre nowoczesne środowiska. Nie było moją intencją urażenie uczuć pani Joanny Grabarczyk. Zakładałem, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. Jeśli się pomyliłem, przepraszam" - napisał Kukiz.

Usunąłem wczorajszy wpis, który ku mojemu zaskoczeniu oburzył niektóre nowoczesne środowiska. Nie było moją intencją ura...

Posted by Pawel Kukiz on 9 luty 2016

Autor: kło,ts//plw / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości