Polska

Kukiz zapowiada usunięcie konta na Twitterze po serii wpisów

Polska

[object Object]
Burza po wpisach Pawła Kukiza na Twitterzetvn24
wideo 2/5

Nieuprzejma, nocna wymiana tweetów między Pawłem Kukizem a byłym kandydatem ruchu Kukiz'15 na prezydenta Warszawy Markiem Jakubiakiem wzbudziła wiele emocji, nie tylko między nimi. W sobotę szef ugrupowania niespodziewanie oświadczył, że wkrótce zlikwiduje swoje konto na Twitterze.

Powodem ostrej wymiany słów między politykami był wpis Jakubiaka, w którym skomentował odejście Jakuba Kuleszy z klubu Kukiz’15. Ten w piątek ogłosił, że przechodzi do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

Ostra wymiana wpisów

"To drugi po Adamie Andruszkiewiczu mój synek sejmowy, który podjął taką decyzję. Widać nie nadają się na wegetację. Mam nadzieję, że o nich jeszcze usłyszymy. Całym sercem życzę Wam Panowie jak najlepiej, niech Wam się darzy" - napisał poseł, ubiegający się niedawno o urząd prezydenta stolicy z ramienia Kukiz'15.

W reakcji na tweet Jakubiaka Kukiz napisał: "Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysięcy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niż ja na ciebie w parlamentarnych). Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza" - dodał. W kolejnym tweecie-odpowiedzi do Jakubiaka napisał: "Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie - ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty".

Dyskusja poza kontrolą

Dyskusja polityków przykuła uwagę internautów i wywołała falę komentarzy. Pojawiły się spekulacje, że wpis Jakubiaka świadczy o jego planach opuszczenia klubu Kukiza i przyłączenia się - jak uczynił to Kulesza - do partii Wolność. Głos w tej sprawie zabrał Jacek Wilk - jeden z polityków partii Korwina. "MJ (Marek Jakubiak - red.) to facet o niezłym temperamencie (co parę razy odczułem), ale świetny mówca i twardo chodzący po ziemi polityk - przedsiębiorca (z sukcesem) czyli w tym Sejmie prawdziwy unikat. Nie ukrywam; takich nam trzeba na froncie naprawy PL. A wojskowa dyscyplina też się nam przyda" - napisał Wilk. Ten wpis także doczekał się ostrej - i wulgarnej - odpowiedzi. "I taki bacik po pupci. Widzę to! Wilk w ekstazie (w pończochach), łajany przez Jakubiaka w kadzi a obok masturbujący się Korwin przy odbycie Kornela. Kto będzie najładniejszy - dostaje wodociągi w Radomiu" - czytamy we wpisie na koncie Pawła Kukiza.

"Przepraszam - nie będę tego komentował… Naprawdę żal…" - odpowiedział mu Wilk.

Jacek Wilk o Jakubiaku Twitter

Swoimi wpisami Paweł Kukiz ściągnął na siebie falę krytycznych komentarzy. "Długo miałem nadzieję, że to jakiś włam, prowokacja - no, że w każdym razie nieprawda. Ale wygląda na to, że Kukiz popełnił tej nocy wizerunkowe samobójstwo" - napisał na swoim Twitterze dziennikarz "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.

Kukiz znika z Twittera

Kilka godzin później, w sobotnie popołudnie, Paweł Kukiz opublikował wpis, w którym zapowiedział likwidację swojego konta na Twitterze.

"W związku z sytuacją, że utraciłem kontrolę nad swoim kontem na Twitterze zmuszony jestem konto zlikwidować, co uczynię jutro o 8smej rano" - czytamy w tweecie.

W sobotę w rozmowie z PAP Kukiz tłumaczył, że do jego konta "ma dostęp zbyt wiele osób", m.in. ludzie już niezwiązani z Kukiz’15, a którzy współpracowali z nim i z jego ugrupowaniem jeszcze za czasów wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku.

- Nie korzystałem z tego konta, a głównie komunikowałem się przez Facebook - zaznaczył Kukiz.

"Nie wykluczam, że będę się starał o funkcję szefa klubu Kukiz'15"

W sobotę wieczorem Marek Jakubiak przyznał, że w klubie Kukiz'15 potrzebne są zmiany. - Nie jestem we władzach klubu i nie zamierzam ustąpić - zapowiedział.

- Nie wykluczam, że 6 listopada na klubie Kukiz'15 będę się starał o funkcję przewodniczącego. Chcę dać jasny sygnał wyborcom, że ich nie zostawię - powiedział Jakubiak.

Autor: momo/adso/kwoj / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter (@pkukiz)

Pozostałe wiadomości