Kukiz: nie zamierzam się zapisywać do żadnej innej partii

TVN24 | Polska

Autor:
akw/dap
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Kukiz: pójdę w sojusz z każdym, kto będzie realizował moje postulatyTVN24
wideo 2/7
TVN24Kukiz: pójdę w sojusz z każdym, kto będzie realizował moje postulaty

Chciałbym uciąć spekulacje, że Kukiz przechodzi do PiS-u - mówił szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dzień wcześniej współpracę z nim - w ramach Koalicji Polskiej - zakończyło PSL. Kukiz poinformował, że jest po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim i planuje rozmowy z liderami opozycyjnych ugrupowań.

W czwartek szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz potwierdził, że zakończył współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej, między innymi z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej.

>> Kukiz: sam do końca nie rozumiem tej sytuacji

Uchwała wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Poparło ją 231 posłów PiS i pięciu posłów Koalicji Polskiej związanych z Pawłem Kukizem, poza Agnieszką Ścigaj.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki jeszcze tego samego dnia zapowiedział, że jego ugrupowanie jest gotowe na współpracę "ze wszystkimi, którzy podzielają" ich poglądy i będą głosować tak, jak oni.

>> PiS przejmie posłów Kukiz'15? "Jeśli ktoś się do nas uśmiecha, to my się odwzajemniamy"

W planach spotkanie z liderami PO, SLD, Lewicy

Paweł Kukiz zwrócił uwagę w piątek w PolskimRadiu24, że Koalicja Polska jest tak naprawdę PSL-em. - Ja natomiast się do żadnego PSL-u nie zapisywałem i nie zamierzam zapisać. Nie zamierzam się zapisywać do żadnej innej partii - powiedział. - Tutaj też chciałbym uciąć spekulacje, że Kukiz przechodzi do PiS-u, czy zapisuje się do PiS-u, czy wchodzi do Zjednoczonej Prawicy, nie. Ja mam swoich ludzi, ja mam swoich posłów, ja mam swoje idee - podkreślił lider Kukiz15.

Polityk poinformował, że w tej chwili jest na etapie prowadzenia rozmów. - Poczynając od pana prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zamierzam również spotkać się, jeżeli oczywiście wyrazi taką wolę pan (przewodniczący PO) Borys Budka, z panem (szefem SLD) Włodzimierzem Czarzastym być może, z panem (posłem Lewicy) Adrianem Zandbergiem, (liderem Wiosny) Robertem Biedroniem, jeśli trzeba będzie, ze wszystkimi chcę rozmawiać - zaznaczył Kukiz.

Pytany, czy zamierza też rozmawiać z Szymonem Hołownią, lider Kukiz15 przyznał, że kontaktował się z nim. - Ale spotkałem się prawie że z jakąś agresją, więc przestałem pisać - przyznał Kukiz. Dodał, że gdyby Hołownia był zainteresowany jego postulatami, to on jest otwarty.

Autor:akw/dap

Źródło: PAP, tvn24.pl