"Partytura do wyborów została napisana przez Kaczyńskiego"

Czy ktoś posłucha Kwaśniewskiego?
TVN24Czy ktoś posłucha Kwaśniewskiego?

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski jest przeciwny ewentualnemu październikowemu terminowi wyborów parlamentarnych. Byłoby to granie "wedle partytury PiS" - powiedział w magazynie TVN 24.

- Dziwię się, że wszyscy tak łatwo godzą się na termin 21 października. Widać nierównowagę, która grozi zamazaniem wyniku wyborczego. Jedna i tylko jedna partia prowadzi kampanię - ocenił szef Rady Programowej LiD w TVN24.

Według niego, przed wcześniejszymi wyborami do Sejmu i Senatu powinny powstać komisje śledcze do zbadania sprawy śmierci Barbary Blidy i operacji CBA Ministerstwie Rolnictwa.

- Partytura do wyborów październikowych została napisana przez Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kwaśniewski. - Dlaczego Donald Tusk chce grać i prowadzić kampanię według tej partytury - nie wiem - mówił. Jak zaznaczył, "SLD może nieco tej partyturze przeszkodzić". - Ale decyzja zapadnie 7 września - podkreślił.

Według zapowiedzi marszałka Sejmu Ludwika Dorna, 7 września głosowane będą złożone przez PiS, PO i SLD wnioski o skrócenie kadencji Sejmu.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości