Polska

"Partytura do wyborów została napisana przez Kaczyńskiego"

Polska

TVN24Czy ktoś posłucha Kwaśniewskiego?

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski jest przeciwny ewentualnemu październikowemu terminowi wyborów parlamentarnych. Byłoby to granie "wedle partytury PiS" - powiedział w magazynie TVN 24.

- Dziwię się, że wszyscy tak łatwo godzą się na termin 21 października. Widać nierównowagę, która grozi zamazaniem wyniku wyborczego. Jedna i tylko jedna partia prowadzi kampanię - ocenił szef Rady Programowej LiD w TVN24.

Według niego, przed wcześniejszymi wyborami do Sejmu i Senatu powinny powstać komisje śledcze do zbadania sprawy śmierci Barbary Blidy i operacji CBA Ministerstwie Rolnictwa.

- Partytura do wyborów październikowych została napisana przez Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kwaśniewski. - Dlaczego Donald Tusk chce grać i prowadzić kampanię według tej partytury - nie wiem - mówił. Jak zaznaczył, "SLD może nieco tej partyturze przeszkodzić". - Ale decyzja zapadnie 7 września - podkreślił.

Według zapowiedzi marszałka Sejmu Ludwika Dorna, 7 września głosowane będą złożone przez PiS, PO i SLD wnioski o skrócenie kadencji Sejmu.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24