Dużo pytań, mało odpowiedzi. Członek Partii Republikańskiej "nie ma żadnej wiedzy"

Autor:
mjz/dap
Źródło:
TVN24
Włodzimierz Tomaszewski pytany o Związek Pracodawców Business & Science Poland. "Nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie"
Włodzimierz Tomaszewski pytany o Związek Pracodawców Business & Science Poland. "Nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie"TVN24
wideo 2/3
TVN24Włodzimierz Tomaszewski pytany o Związek Pracodawców Business & Science Poland. "Nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie"

Minister Włodzimierz Tomaszewski, członek Partii Republikańskiej, został zapytany przez reportera TVN24 Radomira Wita o kontrolę jego ugrupowania nad Związkiem Pracodawców Business & Science Poland. O sprawie napisała Wirtualna Polska. - Nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie - odpowiedział polityk. - Obok NCBR, obok tych wszystkich afer, mamy nową aferę w postaci instytucji, która powinna działać na rzecz Polski, a działa na rzecz Partii Republikańskiej - skomentował Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Związek Pracodawców Business & Science Poland to kolejna, obok Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), instytucja obsadzana przez Partię Republikańską i jej szefa Adama Bielana. Środki na działalność przekazują spółki Skarbu Państwa, między innymi Orlen, LOT, KGHM i Giełda Papierów Wartościowych - poinformowała Wirtualna Polska. Źródła WP wskazują, że szefowie PiS i Partii Republikańskiej przypieczętowali wpływ ludzi Adama Bielana na Związek Pracodawców Business & Science w umowie koalicyjnej z 2021 roku.

 "Pajęczyna Bielana". Kolejna instytucja pod nadzorem Partii Republikańskiej

Tomaszewski: nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie

O powiązania Partii Republikańskiej ze Związkiem Pracodawców Business & Science Poland pytany był przedstawiciel tej partii, minister członek Rady Ministrów Włodzimierz Tomaszewski.

- Chciałem zapytać o Związek Pracodawców Business & Science Poland. Czy pan słyszał o ich działalności? - zapytał reporter TVN24 Radomir Wit. - Nie, nie słyszałem, nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie - odpowiedział polityk.

W dalszej części próby rozmowy Tomaszewski kilkukrotnie powtórzył, że nie zna tej sprawy. - Ja się akurat tą tematyką w ogóle nie zajmuję, ja zajmuję się samorządem - mówił.

- Nie znam w ogóle tej sfery, ponieważ specjalizuję się w samorządzie - powtarzał.

Włodzimierz Tomaszewski pytany o Związek Pracodawców Business & Science Poland. "Nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie"
Włodzimierz Tomaszewski pytany o Związek Pracodawców Business & Science Poland. "Nie mam żadnej wiedzy w tym zakresie"TVN24

Tomczyk: to jest po prostu czyste złodziejstwo

Sprawę komentował natomiast Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. - Miliony nawet nie płyną, tylko miliony kradną. I to w dodatku oficjalnie - stwierdził. Powołując się na zapisy umowy koalicyjnej między PiS a Partią Republikańską, mówił, że "tak naprawdę zakłada ona podział łupów".

- Jest wprost napisane, że Partii Republikańskiej przypadnie Związek Pracodawców Business & Science Poland, czyli instytucja, która działa w Brukseli, a właściwie nie działa, a ma miliony złotych. I te miliony złotych mają trafiać do działaczy i byłych posłów Partii Republikańskiej. To jest po prostu czyste złodziejstwo, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - mówił dalej.

- Obok NCBR, obok tych wszystkich afer, mamy nową aferę w postaci instytucji, która powinna działać na rzecz Polski, a działa na rzecz Partii Republikańskiej (Adama) Bielana, po to, żeby ona miała pieniądze na przyszłość - ocenił przedstawiciel KO.

Tomczyk: to jest po prostu czyste złodziejstwo
Tomczyk: to jest po prostu czyste złodziejstwoTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości