Polska

"Pani premier pokaże, że jest przedsiębiorcza, społeczna, solidarna i aktywna"

Polska

Piechociński:
TVN24 BiŚJanusz Piechociński zdradził, czego będzie dotyczyć expose

Expose premier Ewy Kopacz zaskoczy pragmatyzmem oraz determinacją, by pokazać, że to nie jest program tylko na rok - powiedział szef PSL Janusz Piechociński. Jak zdradził, istotnym elementem ma być bezpieczeństwo, a rząd będzie stawiał na "pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej".

Piechociński, który spotkał się w poniedziałek po południu z premier Ewą Kopacz, powiedział, że rozmowa dotyczyła expose zaplanowanego na środę.

Według szefa PSL Kopacz będzie stawiać na "racjonalizm, pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej", a "istotnym obszarem" expose - jak zaznaczył - będzie bezpieczeństwo. - Nie tylko w związku z tym, co dzieje się na Ukrainie i w relacjach Rosja-Polska, Rosja-UE - podkreślił wicepremier. - Polska w sprawach tego, co dzieje się na wschód od UE, będzie sumieniem Europy, ale w relacjach rosyjsko-ukraińskich pojawiło się wiele nowych akcentów - dodał.

Kopacz pokaże siłę?

- Pani premier - jako lider koalicyjnego rządu kontynuacji - po ostatnich zmianach personalnych pokaże w środę, że jest przedsiębiorcza, społeczna, solidarna i aktywna - mówił Piechociński. Pytany, czy na spotkaniu z liderką PO zapadły ustalenia dotyczące koalicji, odpowiedział, że "nie było nowych akcentów". - Sprawy, które nastąpią mamy pouzgadniane. Ministrowie z PSL-u wnieśli swój wkład do expose. Mocno będzie artykułowane to, co powinniśmy zrobić czy dokończyć w tej kadencji parlamentu - wyjaśnił. Na pytanie o jego wkład w expose, jako ministra gospodarki lider PSL zapowiedział, że będzie kładziony nacisk na "wzmacnianie i uwalnianie przedsiębiorczości Polaków, zwiększenie wydolności instytucji usprawnienie sądownictwa, a także relacji na linii przedsiębiorcy-aparat skarbowy".

[object Object]
Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premieratvn24
wideo 2/34

Autor: eos\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiŚ

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości