Polska

Palikot: Urbański musi odejść

Polska

Aktualizacja:
Palikot: cygara i whisky to gadżety prezesa TVP
TVN24Palikot: cygara i whisky to gadżety prezesa TVP

Z jakimi gadżetami kojarzy się prezes TVP Andrzej Urbański? Z cygarami i whisky - przynajmniej Januszowi Palikotowi też od gadżetów nie stroniącemu. Urbański, wprawdzie nie za to, ale "musi odejść z TVP" - stwierdził w TVN24 poseł PO i tłumacząc, że Urbański zniszczył wizerunek telewizji publicznej.

Niezależny menedżer zamiast Urbańskiego

Urbańskiego oskarża o złe zarządza instytucją. - Zniszczył część potencjału ekonomicznego - wymienia Palikot. To nie koniec błędów prezesa TVP. Poseł zarzuca mu jeszcze "upartyjnienie telewizji w niebywały sposób". - Tego typu ludzie nie powinni kierować instytucjami publicznymi. To dobro publiczne, spółka powinna byc notowana na giełdzie i zarządzana przez niezależnego menedżera.

PiSowska insynuacja w stalinowskim stylu

"To absurd, cynizm, nihilizm, degrengolada"
"To absurd, cynizm, nihilizm, degrengolada"TVN24

Komentując dzisiejszy artykuł "Dziennika" pt. "Ćwiąkalski wsparł Dochnala" stwierdził, że to PiS-owska insynuacja w najgorszym stalinowskim stylu. Dziennikarze gazety dotarli do materiałów, z których wynika, że adwokaci broniący Marka Dochnala wykorzystali korzystną dla lobbysty ekspertyzę autorstwa właśnie nowego ministra sprawiedliwości. Tytuł artykułu nazywa "bulwarowym zagraniem" dziennika. - Jak można twierdzić, że ktoś występował w sprawie i udzielił wsparcia Dochnalowi, jeśli nie występował w sprawie i nie udzielił wsparcia - tłumaczy Palikot. - To absurd, cynizm, nihilizm, degrengolada - krytykuje dalej Palikot, dodając że "psuje to obyczaje i debatę publiczną". Broni dalej ministra Ćwiąkalskiego, tłumacząc że "wybitny adwokat siłą rzeczy uczestniczył w wielu sprawach". - Nie może odpowiadać ani za sprawę Krazuzego ani Dochnala - podkreślił poseł.

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości