Polska

Palikot: Tylko herbata i ciastka. Kwaśniewski był trzeźwy

Polska

Palikot wraca do dawnego pomysłu. Chce sprawozdań o zdrowiu polityków
tvn24Janusz Palikot był gościem "Faktów po Faktach"

Janusz Palikot wraca do dawnych pomysłów. - Proponuję, żeby zamiast takich świadectw moich, czy profesora Hartmana, wprowadzić ustawowy obowiązek przedstawiania sprawozdania ze swojego rocznego badania lekarskiego - oświadczył w "Faktach po Faktach". Szef Ruchu Palikota przypomniał o swoim dawnym postulacie przy okazji pytania o stan trzeźwości Aleksandra Kwaśniewskiego podczas piątkowej konferencji Europy Plus.

Europa Plus to stowarzyszenie, które zamierza utworzyć listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lista ma powstać z połączenia różnych środowisk lewicowych. Aleksander Kwaśniewski, obok Janusza Palikota i Marka Siwca, jest twarzą stowarzyszenia. Po piątkowej konferencji prasowej Europy Plus, na której przemawiał były prezydent, pojawiły się wątpliwości co do trzeźwości polityka. Spekulacje starał się rozwiać prof. Jan Hartman, który w programie "Tak jest" w TVN24 oznajmił: "Spędziłem dwie godziny w odległości dwóch metrów od Aleksandra Kwaśniewskiego i mogę uroczyście zapewnić, że był trzeźwy jak niemowlę".

"Dwa razy po kieliszku"

- Aleksander Kwaśniewski był trzeźwy jak niemowlę - zapewnił po raz kolejny w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Powiedział, że przed konferencją prasową była tylko herbata i ciastka. - Nie było żadnego obiadu i lampki wina. Spotykam się z Aleksandrem Kwaśniewskim od półtora roku i może dwa razy wypiliśmy po kieliszku wina w ciągu tego całego okresu - oświadczył Palikot.

Palikot o spotkaniach z Kwaśniewskim: Od półtora roku może dwa razy wypiliśmy po kieliszku wina
Palikot o spotkaniach z Kwaśniewskim: Od półtora roku może dwa razy wypiliśmy po kieliszku winatvn24

Szef Ruchu Palikota powiedział jednak, że lepiej by było, gdyby zamiast publicznego wystawiania danemu politykowi "świadectwa trzeźwości", wprowadzić ustawowy obowiązek przedstawiania przez polityków rocznych badań lekarskich. Miałoby to dotyczyć "najważniejszych polityków i funkcjonariuszy w państwie".

Czas na porządek w trzeźwości

- Tak długo się ciągnie sprawa różnego rodzaju dolegliwości alkoholowych, że po prostu trzeba to jakoś uporządkować. I nie wiem dlaczego politycy się tak boją tego badania - pytał w programie Janusz Palikot. I dodał: "Powinniśmy to systematycznie rozwiązać, a nie polegać na wrażeniach, czasem mniej lub bardziej wiarygodnych, tej czy innej osoby".

Autor: ktom/tr/k / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości