Polska

Palikot tłumaczy się z "jak Boga kocham". "To wyrażenie z języka potocznego"

Polska

Palikot tłumaczy się ze sów "jak Boga kocham". "To wyrażenie z języka potocznego"
tvn24- Przecież to nie jest zabronione dla ateistów - uważa Palikot

Zadeklarowany ateista Janusz Palikot tłumaczy się ze słów, których użył przy okazji deklaracji poparcia rządu Ewy Kopacz. - Przecież to nie jest zabronione dla ateistów, czy dla ludzi niewierzących. To jest wyrażenie z języka potocznego, codziennego - powiedział szef Twojego Ruchu.

Jednym z zaskoczeń podczas środowej debaty był entuzjazm szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota, który zapowiedział, że jego klub - piętnastoosobowy, przerzedzony po odejściu dużej grupy - poprze rząd Ewy Kopacz. Zaskoczeniem był także sposób, w jaki sposób polityk to oświadczył.

- Chciałem powiedzieć pani premier: jak Boga kocham, żałuję, że pani nie rządzi od 2007 roku. Naprawdę, nie żartuję. Więcej: gdybym w 2010 roku wiedział, że doczekam takiego premiera i takiego expose, to bym nie wyszedł z Platformy w 2010 roku - oświadczył Palikot, niegdyś polityk PO.

"Nic się nie zmieniło ani wczoraj, ani dziś"

Dziś zapewniał, że w jego poglądach religijnych żadna zmiana nie nastąpiła.

- Nic się nie zmieniło ani wczoraj, ani dziś, ani przedwczoraj i się pewnie w najbliższych przynajmniej latach czy miesiącach nie zmieni. Jestem człowiekiem niewierzącym. Natomiast każdy z nas od czasu do czasu mówi "Jezus Maria" albo "o Boże", bo coś go zaskoczyło, zdziwiło. zszokowało. Czasami też się mówi, żeby dać gwarancję, że jest tak jak się mówi - tłumaczył.

Powtórzył jednak, że rzeczywiście żałuję, że Ewa Kopacz nie rządzi od 2007 roku. I z tego powodu - jak przekonywał - użył słów "jak Boga kocham". - Przecież to nie jest zabronione dla ateistów czy dla ludzi niewierzących. To jest wyrażenie z języka potocznego, codziennego. Nie oznacza ono żadnej deklaracji wiary - argumentował.

"Nie mam zamiaru wstępować do Platformy"

Palikot zapewniał jednak, że do PO wchodzić nie zamierza.

- Ja się nie widziałem z Ewą Kopacz od Rady Bezpieczeństwa Narodowego i nie prowadzę z nią, ani z nikim innym żadnych rozmów. Nie mam zamiaru wstępować do Platformy. Będę, jestem i byłem w Twoim Ruchu - podkreślił.

Janusz Palikot będzie o 18:00 gościem "Tak Jest" TVN24.

Autor: nsz/kka / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości