Polska

Palikot: Rostowski chce zlikwidować OFE

Polska

Aktualizacja:
Palikot twierdzi, że rząd zlikwiduje OFE
TVN24Palikot twierdzi, że rząd zlikwiduje OFE

- Rostowski sprawia wrażenia człowieka zdeterminowanego, aby zlikwidować OFE - oświadczył Janusz Palikot w "Kropce nad i" TVN24. Były poseł wysnuwa swoją ocenę z krótkiej rozmowy z ministrem finansów na korytarzu w budynku TVN24. Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmie się projektem zmiany ustawy o OFE.

Jak twierdzi Palikot, rozmawiał z Rostowskim na korytarzu obok studia TVN24 na temat stanu budżetu. Minister był gościem programu "Fakty po Faktach", natomiast Palikot późniejszego "Kropki nad i". Pomiędzy programami - według byłego posła PO - mieli zamienić kilka zdań, w trakcie których pojawił się temat likwidacji OFE.

- Rostowski powiedział, że jego zdaniem to jest słuszna decyzja - twierdzi Palikot.

Tworzenie nastroju

Były członek PO twierdzi, że rząd przygotowuje odpowiednią atmosferę do zlikwidowania OFE. Ma temu służyć ciągłe zamieszanie wokół funduszy emerytalnej, ich krytyka i różne propozycje zmian systemu. - To jest bardzo prawdopodobne - stwierdził Palikot. Polityk zapowiedział, że "wyjdzie na ulice" jeśli rząd rzeczywiście zlikwiduje fundusze.

Dziś rząd o OFE

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, jednym z punktów programu obrad, jest projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Wnioskodawcą jest Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości