Polska

Palikot ogłasza: Leszek Miller umarł. Wieczorem ściskał mu rękę

Polska

Politycy spotkali się w studiu TVN24
tvn24Politycy spotkali się w studiu TVN24, w przerwie między programami

"Leszek Miller umarł. Nie istnieje" - ogłosił na swoim blogu Janusz Palikot. "W lipcu 2014 roku zostanie odwołany z funkcji szefa SLD. Po przegranych wyborach do europarlamentu" - dodał szef Ruchu Palikota. Wczoraj panowie spotkali się w studiu TVN24. Jeden był gościem "Faktów po Faktach", drugi "Kropki nad i".

Jak pisze Palikot, "śmierć Millera niech będzie przestrogą dla tych, którzy chcą wrócić – nie ma powrotu!".

Współpraca raczej nie

Politycy spokali się w studiu TVN24 w przerwie pomiędzy programami we wtorek. Choć widać było, że są politycznymi konkurentami, obaj starali się być mili.

- Witam, oczywiście ja się przywitam, bo nie mam problemu, żeby się przywitać. Zapraszam do współpracy ponownie panie premierze z Europą Plus - powiedział Palikot do Millera.

Szef SLD chłodno, ale z uśmiechem na ustach stwierdził: - Dziękuję bardzo, nie skorzystam.

- Czas robi swoje - ripostował szef RP.

Konkurs na lewicowość

Pod koniec lutego były prezydent Aleksander Kwaśniewski na wspólnej konferencji prasowej z szefem Ruchu Januszem Palikotem i europosłem, byłym politykiem SLD Markiem Siwcem ogłosił decyzję o współtworzeniu centrolewicowej listy do Parlamentu Europejskiego - Europa Plus. Pod koniec marca Siwiec poinformował, że do sądu trafił już wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia pod nazwą Europa Plus.

W ubiegłym tygodniu Europa Plus przedstawiła 16 pełnomocników wojewódzkich, którzy mają tworzyć jej struktury w terenie.

Obecnie wiele wskazuje na to, że w przyszłorocznych wyborach do PE powstaną dwie listy lewicowe: SLD i Europy Plus. Sojusz nie chce słyszeć o współpracy z Ruchem Palikota.

Przed czterema laty również toczyły się rozmowy między formacjami lewicowymi na temat wspólnego startu do Parlamentu Europejskiego. Nic jednak z nich nie wyszło - ostatecznie powstały dwie listy: SLD i "Porozumienia dla przyszłości" (SdPl, PD i Zieloni 2004), którego liderem był obecny poseł PO Dariusz Rosati.

Autor: mn/tr/k / Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości