Palikot nagrał wideo dla Biedronia. "Coś Ci powiem. Zawiodłem się"

Janusz Palikot do Roberta Biedronia
Janusz Palikot do Roberta Biedronia
You Tube / Palikot2015
You Tube / Palikot2015Janusz Palikot opublikował film zaadresowany do Roberta Biedronia

- Robert, coś ci powiem, zawiodłem się na tobie - tymi słowami Janusz Palikot zwrócił się do Roberta Biedronia w opublikowanym przez siebie filmie. Lider Twojego Ruchu zareagował tak na wypowiedź prezydenta Słupska w "Faktach" TVN, w której Biedroń radził, by jego były szef udał się na odpoczynek. Poszło też o Leszka Millera.

Janusz Palikot będzie dzisiaj gościem „Faktów po Faktach" o godz. 19.25 w TVN24

Wymiana zdań między Biedroniem a Palikotem zaczęła się od poniedziałkowego materiału "Faktów".

- Jak każdemu z nas, także Januszowi potrzebna jest odrobina odpoczynku i bardzo kibicuję, żeby Janusz Palikot to zrozumiał - powiedział Biedroń w rozmowie z dziennikarzem "Faktów".

Pytany o kondycję Twojego Ruchu, dał do zrozumienia, że to Janusz Palikot może być jego najsłabszym ogniwem i obciążeniem, choć nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. - Obciążenie nie bardzo czuje, że jest dzisiaj obciążeniem - stwierdził. Słowa te padły tuż po spotkaniu Roberta Biedronia z liderem SLD Leszkiem Millerem, który odwiedził słupski Ratusz.

"Robert, zawiodłem się"

Coś ci powiem, zawiodłem się na tobie, ale startuję w wyborach prezydenckich i będę walczył o równość wszystkich ludzi, bez względu na to, kto mnie jeszcze zawiedzie. Janusz Palikot

W odpowiedzi na wypowiedź Biedronia, Janusz Palikot, kandydat Twojego Ruchu na prezydenta, opublikował w serwisie YouTube krótki film, w którym zwrócił się do byłego posła Twojego Ruchu.

- Ten tekst, ta mowa, jest do Roberta Biedronia, prezydenta Słupska - zaczął swoją wypowiedź.

- Robert, kiedy premier Donald Tusk śmiał się z ciebie, gdy po raz pierwszy wypowiadałeś się w polskim parlamencie, broniłem ciebie. Kiedy prezydent Lech Wałęsa mówił, że dla ciebie nie ma miejsca w Sejmie, broniłem ciebie. Kiedy twoi byli koledzy z SLD kpili z ciebie, broniłem ciebie. Kiedy cię opluwano i pobito, interweniowałem w twojej sprawie - wyliczał. Palikot skończył wystąpienie słowami: - Coś ci powiem, zawiodłem się na tobie, ale startuję w wyborach prezydenckich i będę walczył o równość wszystkich ludzi, bez względu na to, kto mnie jeszcze zawiedzie.

We wtorek lider Twojego Ruchu - już przed kamerami mediów - powiedział, że wypowiedzi i komentarze Biedronia "były nie na miejscu". Zapewnił jednak, że niezależnie od tego jakich "głupot" nie zrobi w przyszłości były poseł TR, to i tak może liczyć na jego pomoc.

Palikot odpowiada na krytykę Biedronia
Palikot odpowiada na krytykę Biedronia tvn24

"Janusz, nie kocham Leszka"

Robert Biedroń nie pozostał obojętny na emocjonalne słowa Palikota. Na jednym z serwisów społecznościowych napisał, nawiązując do wizyty Leszka Millera w Słupsku: "Janusz - nie wygłupiaj się, nie bądź zazdrosny. Nie kocham Leszka. Kocham Słupsk. Wpadnij na piwko!"

Zobacz wypowiedź Roberta Biedronia w "Faktach" TVN:

26.01.2015 | Janusz Palikot politycznie prawie sam
26.01.2015 | Janusz Palikot politycznie prawie samFakty TVN

Autor: db/ja / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości