Palikot do posłów PiS: Wasze miejsce jest w więzieniu

Polska

tvn24Janusz Palikot w Sejmie

- Najpierw oskarżyliście premiera polskiego rządu, że zabił prezydenta naszego kraju. Teraz chcecie rozwalić Unię Europejską (...) Wasze miejsce jest nie tu, w parlamencie. Wasze miejsce jest w więzieniu - powiedział w piątek Janusz Palikot o posłach PiS podczas swojego wystąpienia w Sejmie.

Po wejściu na mównicę podczas debaty o polityce europejskiej szef Ruchu Palikota zwrócił się do posłów Prawa i Sprawiedliwości. - Najpierw oskarżyliście premiera polskiego rządu, że zabił prezydenta naszego kraju. Teraz chcecie rozwalić Unię Europejską i pozbawić Polskę 300-400 mld zł. Wasze miejsce jest nie tu, w parlamencie. Wasze miejsce jest w więzieniu. I wy do tego więzienia traficie. Wcześniej czy później - ostro zaczął polityk.

Zdaniem Janusza Palikota problem jest w tym, że "Tusk i jego ekipa nie chce członków PiS zaprowadzić do więzienia". - Ale my was tam zaprowadzimy. Przyjdzie taki moment, że tam wylądujecie. Czas do prokuratury - zapowiedział.

Kaczyński, Macierewicz, Hofman - wszyscy do prokuratury

Prokuratorowi generalnemu zarzucił nieuzasadnioną bezczynność. - To, że Antoni Macierewicz jeszcze jest na tej sali. To, że prokurator nie postawił mu jeszcze zarzutów; jemu, Hofmanowi, Kaczyńskiemu - to jest skandal tego kraju! Mam nadzieję, że prokurator generalny w ogóle żyje, bo już dawno powinien zrobić porządek z wami - rzucił w kierunku posłów PiS.

W końcu Palikot zapewnił, że ochroni Polskę przed opozycyjną parią. - Niezależnie od bredni, które wygadujecie i jak niszczycie opinię o polskim państwie, to nie zniszczycie Polski. Nie pozwolimy, żebyście tego dokonali - powiedział w Sejmie.

Autor: zś//bgr/k / Źródło: tvn24.pl