TVN24 | Polska

Ratowali innych, sami zatruli się dymem. Policjanci w szpitalu po pożarze

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Dwoje policjantów trafiło do szpitala
Dwoje policjantów trafiło do szpitalaEpainfo.pl
wideo 2/3
Epainfo.plDwoje policjantów trafiło do szpitala

Dwoje policjantów z Pabianic (woj. łódzkie) wbiegło do płonącego budynku, żeby ratować znajdujących się w nim mieszkańców. Lokatorzy domu przy ulicy Pięknej wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Hospitalizacji wymagali za to funkcjonariusze, którzy w kłębach dymu przeszukiwali kolejne pomieszczenia. 

Pożar w kamienicy przy ulicy Pięknej w Pabianicach wybuchł w niedzielę po południu. Sierżant sztabowy Agnieszka Chodzicka oraz starszy posterunkowy Damian Majda patrolowali akurat okolice centrum miasta i zauważyli dym wydobywający się z dachu budynku. 

- Policjanci natychmiast skontaktowali się z dyżurnym jednostki, informując go o pożarze i prosząc o powiadomienie straży pożarnej - przekazuje podkomisarz Ilona Sidorko z pabianickiej policji. 

Mundurowi weszli do płonącego budynku i ewakuowali trzech mieszkańców.

- Mężczyzna i dwie kobiety opuścili budynek bez uszczerbku na zdrowiu - podkreśla Sidorko.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policjanci zatruli się dymem

Policjanci chcieli upewnić się, że w budynku nie pozostał nikt potrzebujący pomocy. Dlatego też, w zadymionej kamienicy, długo szukali innych mieszkańców.

- Funkcjonariusze zatruli się dymem i obecnie przebywają w szpitalu. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - zaznacza rzeczniczka. 

Okoliczności pożaru są obecnie badane przez prokuraturę. Strażacy wstępnie ocenili, że płomienie mogły się pojawić na skutek awarii instalacji elektrycznej.

Do pożaru doszło przy ulicy Pięknej Google Maps

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Epainfo.pl

Pozostałe wiadomości