Polska

Owsiak: tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia

Polska

Owsiak o ataku na prezydenta Gdańska Adamowicza
Owsiak o ataku na prezydenta Gdańska Adamowiczatvn24
wideo 2/24

Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają do siebie przyjaźń, którzy nie mają w sobie agresji - apelował w niedzielny wieczór Jurek Owsiak po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk został zaatakowany podczas "Światełka do Nieba" w Gdańsku.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba". Na miejscu był reanimowany, potem został przewieziony do szpitala. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska z przestępczą przeszłością - podaje policja.

Atak na prezydenta Gdańska. Przeczytaj rekonstrukcję wydarzeń >

Zdarzenie skomentował szef WOŚP Jerzy Owsiak. - Dzieje się to w środkowej Europie, w Polsce. Polsce, która słynęła z tego, że była krajem, który wymyślił wolność, wymyślił Solidarność w XX wieku - mówił. - W tym kraju tak się zakręciliśmy od trzech lat, tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - zauważył.

"Idźcie tam, gdzie są dobre emocje"

- Mając swoje żale, swoje pretensje, mając swoje bóle, targniemy się z nożem na drugą osobę. To jest momentami dziki kraj. Nie róbcie tego, nie można walczyć przemocą. Weźcie to sobie do serca w dzisiejszym dniu, kiedy robimy tak nieprawdopodobne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają do siebie przyjaźń, którzy nie mają w sobie agresji - apelował. - Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się - dodał.

Zaapelował także do tych, "którzy nas dzielą". - Nie idźcie w tamtą stronę - mówił.

- Robimy to, że są dwa kraje Polska. Nikt nie ma prawa tak mówić. Jest jedna Polska, właśnie taka, jaka jest tutaj: dobra, wspaniała, rewelacyjna. Idźcie tam, gdzie są dobre emocje - podkreślił.

Na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikowano w tej sprawie oświadczenie.

"Dostaliśmy informację, że doszło do tragicznej sytuacji na jednej ze scen naszego Finału. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz został raniony nożem. Napastnik został zatrzymany.W tym kraju tak się zakręciliśmy od tych trzech lat, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia jak Finał WOŚP.Nie róbcie tego. Nie można walczyć przemocą. Weźcie to sobie do serca, zwłaszcza w takim dniu! Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed chwilą pękł.Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Nie dzielmy się. Nie idźcie w tamtą stronę. Nie idźcie w stronę ludzi, którzy mają w sobie focha. Jest jedna Polska. Idźcie tam, gdzie są pozytywne emocje.Nie dzielmy się, niech nas nikt nigdy nie podzieli!Oświadczenie Jerzego Owsiaka

Rok po morderstwie
Rok po morderstwieFakty TVN
wideo 2/24

Autor: akw / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości