Polska

Ostatnia prosta przed eurowyborami. PiS i PO łeb w łeb

Polska

22.05.2014 | Komu damy euromandat? Sondaż dla Faktów TVN
Fakty TVNPiS minimalnie przed PO

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na zwycięstwo w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednak następna w sondażu Platforma Obywatelska depcze partii Jarosława Kaczyńskiemu po piętach - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN. Chęć oddania głosu na PiS zadeklarowało 29 proc. ankietowanych, ugrupowanie Donalda Tuska wybrać zamierza 28 proc. przepytanych Polaków.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN, najwięcej ankietowanych zadeklarowało chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość.

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na głosy 29 proc. przepytanych w sondażu wyborców. PiS-owi po piętach depcze Platforma Obywatelska - na ugrupowanie Donalda Tuska zagłosowałoby 28 proc. ankietowanych.

Kto jeszcze może liczyć na mandat?

Na kolejnych miejscach uplasowały się SLD - UP (9 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (7 proc.) i PSL (6 proc.)

Poniżej progu wyborczego znalazły się: Europa Plus Twój Ruch (4 proc.), Ruch Narodowy (2 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (2 proc.) i Solidarna Polska (2 proc.).

6 proc. ankietowanych przyznało, że nie wie jeszcze, jak zagłosuje w najbliższą niedzielę, a 5 proc. odmówiło odpowiedzi.

Czwartek i piątek to ostatnie dni kampanii wyborczej. Od soboty obowiązywać będzie cisza wyborcza. W niedzielę 25 maja pójdziemy do urn, by wybrać polityków, którzy będą nas reprezentować w Parlamencie Europejskim.

Sondaż został zrealizowany na zlecenie "Faktów TVN" przez Millward Brown SA w dniach 20-21 maja 2014 drogą telefoniczną na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1505 pełnoletnich Polaków.

WIECZÓR WYBORCZY W TVN24, TVN24 BIZNES I ŚWIAT I TVN24.PL

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2014 - CZYTAJ RAPORT SPECJALNY

WIĘCEJ MATERIAŁÓW "FAKTÓW" TVN ZNAJDZIESZ TU

Zmiany w ordynacji wyborczej do PE
Zmiany w ordynacji wyborczej do PEFakty TVN
wideo 2/35

Autor: kg / Źródło: "Fakty" TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Raporty:
Pozostałe wiadomości