"Orzeł to Polska, czyli wspólnota wszystkich Polaków"

"Nie widzi pani orła?! Trzeba mieć trochę wyobraźni!"
"Nie widzi pani orła?! Trzeba mieć trochę wyobraźni!"
tvn24
tvn24Ryszard Kalisz był gościem "Kropki nad i"

- Orzeł to Polska, czyli wspólnota wszystkich Polaków - tłumaczył w "Kropce nad i" Ryszard Kalisz symbolikę zaprezentowanego dziś logo stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, którego jest założycielem. Polityk w TVN24 przekonywał, że ręka niebieska to pierwiastek męski, a purpurowa to pierwiastek żeński.

W poniedziałek na Twitterze Ryszard Kalisz zaprezentował logo swojego stowarzyszenia. To dwie splecione ręce, koloru zbliżonego do różowego i niebieskiego.

Polityk będący gościem w TVN24 wyjaśnił, że ręce nie są koloru niebieskiego i różowego, a niebieskiego i purpurowego. - Niebieski to pierwiastek męski, purpura to żeński - przekonywał.

"Będą kolejne obrazy"

Kalisz dalej tłumaczył, że ręce są skrzyżowane na kształt orła, a "orzeł to Polska, czyli wspólnota wszystkich Polaków". - No nie widzi pani orła? Trzeba mieć trochę wyobraźni - argumentował. Następnie poseł przekonywał, że logo to "element plastyczny wizji programu" stowarzyszenia. - Będą kolejne obrazy, które będą ilustrowały program - zapowiedział. Oświadczył, że autorem loga jest współpracowniczka Kalisza, Anna Kuszak.

DWP nie poprze nikogo?

Poseł w programie mówił też, że jego stowarzyszenie "ma przede wszystkim wzmacniać obywateli w ich partycypacji w podejmowaniu decyzji politycznych". Przyznał też, że stowarzyszenie nie będzie sugerować na kogo głosować, bo nie ma na kogo. - Dlatego chcę stworzyć obywatelom taką możliwość - podsumował, nie rozwijając jednak myśli. W czasie konferencji, na której inaugurował działalność stowarzyszenia, Kalisz mówił, że nikt z członków tej organizacji nie będzie kandydował do europarlamentu, ale będą wspierali listę Europy Plus.

Kolorowe logo stowarzyszenia Kalisza

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości