Polska

Ordynator z Jędrzejowa zrezygnowała

Polska

Aktualizacja:
TVN24Z powodu nieobecności lekarki ewakuowano pacjentów z jej oddziału

Ordynator oddziału pediatrycznego jędrzejowskiego szpitala zrezygnowała ze stanowiska - poinformowało Radio Kielce. Lekarka zasłynęła, gdy będąc na zwolnieniu lekarskim kobieta pojechała na wycieczkę. W czasie jej nieobecności z powodu braku pediatrów ewakuowano pacjentów z jej oddziału.

Po kilkutygodniowym zwolnieniu lekarka wróciła do pracy. W rozmowie z Radiem Kielce powiedziała, że dzisiejszy dzień jest dla niej trudny. Zastrzegła, że nie będzie komentowała tej sprawy do czasu zakończenia wszystkich przesłuchań prowadzonych przez jędrzejowską prokuraturę.

Prokuratura podjęła działania po medialnych doniesieniach mediów o alarmującej sytuacji w szpitalu i możliwym narażeniu życia przebywających tam pacjentów w czasie ich ewakuacji.

Na zwolnieniu... w Ziemi Świętej

Wcześniej przebywająca na zwolnieniu lekarskim szefowa oddziału noworodków jędrzejowskiego szpitala pojechała na wycieczkę do Ziemi Świętej. W szpitalu - m.in. z powodu jej nieobecności - było za mało pediatrów. Dlatego trzeba było z niego ewakuować czworo noworodków, w tym wcześniaków oraz trzy ciężarne kobiety.

Najmłodszych pacjentów ewakuowano, bo można im było zapewnić prawidłowej opieki lekarskiej. Lekarze, którzy są zatrudnieni w szpitalu nie porozumieli się wówczas z dyrekcją i nie zgodzili się brać dodatkowych dyżurów.

Sprawę bada prokuratura

Zastępca przewodniczącego Okręgowej Rady Lekarskiej w Kielcach Włodzimierz Gajewski poinformował, że zespół ds. etyki lekarskiej Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej zajmie się sprawą ordynator po tym, jak znane będą ustalenia prokuratury i ZUS. Prowadząca śledztwo jędrzejowska prokuratura przesłuchała już m.in. lekarza, który wystawił zwolnienie lekarskie koleżance po fachu.

Oddział pediatrii już otwarty dla pacjentów

Po negocjacjach dyrekcji szpitala udało się porozumieć z lekarzami-pediatrami. W czwartek wznowiono przyjęcia na oddział pediatrii. Nadal jednak wstrzymane są przyjęcia na oddziały neonatologiczny i położniczy. W placówce brakuje neonatologa.

Źródło: Radio Kielce

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości