Zderzenie na łuku drogi. Jedna osoba nie żyje

Polska

Śmiertelny wypadek w pobliżu Strzelec Opolskichtvn24
wideo 2/6

Jedna osoba nie żyje, a sześć zostało rannych po wypadku w Rożniątowie w województwie opolskim. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Najciężej rannych do szpitali przetransportowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z nich, 19-letni mężczyzna, po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Rożniątowie pod Strzelcami Opolskimi. Na łuku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - suzuki, którym podróżowały trzy osoby i ford z pięcioma pasażerami. W wyniku wypadku siedem osób odniosło rany.

Na miejsce wypadku wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały najciężej rannych do szpitala w Opolu i Sosnowcu.

Pozostałych poszkodowanych przewieziono do szpitali karetkami. Jeden z rannych, 19-latek, zmarł w szpitalu. Życiu pozostałych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ochotnik uprzedził pomoc specjalistów. "Przygotował grunt do służb"

- Działania straży polegały na ewakuacji i zrobieniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe oraz udzieleniu pomocy pozostałym osobom poszkodowanym - poinformował kpt. Mateusz Nieświec ze straży pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Jak podkreślił, "na uwagę zasługuje fakt, że przed przyjazdem służb, na miejscu pomocy zaczął udzielać jeden z ochotników z powiatu strzeleckiego". - Wykonał to w sposób bardzo fachowy i przygotował grunt do służb, które nadjechały za moment - ocenił Nieświec.

Przyczyny wypadku bada policja.

Autor: akw//rzw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24