Polska

"Olek, mordo ty nasza, jesteśmy z tobą!"

Polska

Aktualizacja:
Aleksander Kwaśniewski kandydatem LiD na premiera
TVN24Aleksander Kwaśniewski kandydatem LiD na premiera

Aleksander Kwaśniewski będzie kandydatem LiD na premiera - ogłosił w Kielcach Wojciech Olejniczak. Był prezydent przy okazji prezentowania się na konwencji LiD obrócił w żart swoją wpadkę w Kijowie. - Wprowadzenie Ukrainy do UE wymagają niezłego zdrowia i poświęcenia. Będziemy robić wszystko, by nasi ukraińscy bracia znaleźli się w Unii, będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Olejniczak: my chcemy LiDu i Aleksandra Kwaśniewskiego
Olejniczak: my chcemy LiDu i Aleksandra KwaśniewskiegoTVN24

Liderzy LiD zamanifestowali swoje poparcie dla byłego prezydenta, krytykowanego ostro przez opozycję za "niedyspozycję" w Kijowie. - W nadchodzących wyborach Polacy odpowiedzą na pytanie, czy chcą PiS i Jarosława Kaczyńskiego, czy LiD i Aleksandra Kwaśniewskiego. Były prezydent to nasz kandydat na premiera. Ma kompetencje i doświadczenie i chce dalej pracować dla Polski - powiedział szef SLD Wojciech Olejniczak.

- Olek, mordo ty nasza - zwrócił się wcześniej do byłego prezydenta Marek Borowski, nawiązując do telewizyjnego materiału z wpadki Kwaśniewskiego w Kijowie. I zapewnił: "jesteśmy z tobą".

Kwaśniewski: Chcę debaty z Kaczyńskim

Szef SLD zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, by zmierzył się w debacie z kandydatem LiD na premiera Aleksandrem Kwaśniewskim. - Jestem do niej gotowy w każdej chwili i miejscu - zapewnił Kwaśniewski. - Naszym rodakom należy się szczera, otwarta, nienapastliwa dyskusja o Polsce i Polakach, o tym co powinniśmy czynić w najbliższych latach. Moja obawa jest taka, że tracimy czas. Dlatego warto zderzyć dwa punkty widzenia – dodał Kwaśniewski.

Kwaśniewski zaproponował Kaczyńskiemu debatę polityczną inną niż do tej pory
Kwaśniewski zaproponował Kaczyńskiemu debatę polityczną inną niż do tej poryTVN24
"Olek,  mordo ty nasza"
"Olek, mordo ty nasza"TVN24

Według byłego prezydenta, Polska przeżywa dwa lata nieudanego eksperymentu, prowadzonego przez PiS, które niczego konkretnego nie zaproponowało. - Kaczyński mógł zapewnić Polakom lepszy byt, ale zajmował się czymś innym - powiedział Kwaśniewski.

Premier Kaczyński już zapowiedział, że przyjmie wyzwanie byłego prezydenta.

Olejniczak: Wyborcze wiece PiS to obłuda

Podczas konwencji wyborczej w Kielcach liderzy LiD ostro krytykowali PiS. - Dość tej obłudy i kłamstw płynących z wieców Jarosława Kaczyńskiego - grzmiał Olejniczak. - To przecież te patologie, które są dzisiaj w Polsce, przyczyniły się do tego, że zginęła Barbara Blida - stwierdził szef SLD. - Trzeba zagłosować 21 października. Przed nami bowiem kolejne wyzwania, by w Polsce żyło się lepiej. Należy inwestować w człowieka, w programy edukacyjne. Tak panie premierze, chcemy to robić poprzez wychowanie, dobre przykłady. Nie może być tak, by ministrowie byli posądzani o korupcję, koalicjanci o gwałty, a w Kancelarii Prezydenta byli zatrudniani dilerzy narkotyków - stwierdził Olejniczak.

Wtórował mu Borowski. - Po rządach PiS pozostało w Polsce pobojowisko. Kaczyński rządził z upiornymi koalicjantami, rozstał się z nimi po dzikiej awanturze, po niej zostało pobojowisko. To krajobraz po sitwie. Wszystko musi być naprawione, LiD jest do tego gotowy - powiedział lider LiD.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości