Polska

Olejniczak się cieszy. Dostał rekomendację

Polska

TVN24.plWedług władz partii, jest "dobrym kandydatem"

"Przed chwilą otrzymałem rekomendację Zarządu Mazowieckiego SLD jako kandydat na Prezydenta Warszawy!" - pochwalił się Wojciech Olejniczak na Twitterze. I podziękował władzom partii.

Informację z mikrobloga potwierdziła nam Katarzyna Piekarska, przewodnicząca Zarządu Mazowieckiego SLD. - Otrzymał dziś rekomendację. Myślę, że jest to dobry kandydat, z dużym potencjałem. Bardzo pracowity - powiedziała tvn24.pl.

O tym, że Wojciech Olejniczak będzie kandydatem SLD w wyścigu do stołecznego ratusza wiadomo już od kilku miesięcy. A konkretnie od końca listopada 2009 roku, gdy jego kandydaturę oficjalnie rekomendowała Konwencja Mazowiecka SLD.

Poparła go wtedy większość delegatów.

Walka start

Poparcie mazowieckiego SLD oznacza, że Olejniczak jest już murowanym kandydatem partii.

Czy ma szansę w wyścigu? Według ostatniego sondażu GFK Polonia na zlecenie TVN Warszawa (3 stycznia 2010) wynika, że w wyścigu liczą się dwie osoby. Wśród nich nie ma Olejniczaka. Są za to obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO i Marek Borowski z SdPl.

Jaki jest plan dla Warszawy Wojciecha Olejniczaka? Kandydat SLD i europoseł stawia na inwestycje w edukację i komunikację. Czeka go jednak trudne zadanie, musi bowiem udowodnić warszawiakom m.in. że zna miasto.

A z tym nie jest najlepiej, co pokazał w wywiadzie dla TVN Warszawa.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości