Polska

Ola wybudzona ze śpiączki. "Mama była przy niej 8 miesięcy dzień i noc"

Polska

Nastoletnia Ola wybudzona ze śpiączki
tvn24Ola trafiła do Budzika 10 stycznia. Miesiąc po wypadku

Zespół medyczny Kliniki Budzik potwierdził wybudzenie kolejnej pacjentki. To już dziesiąta osoba, która została wybudzona w tej placówce.

W grudniu ubiegłego roku 14-letnia Ola została potrącona przez tramwaj. W wyniku wielonarządowego urazu zapadła w śpiączkę.

Desperacja

- Ola trafiła do Budzika 10 stycznia. Miesiąc po wypadku. Jest jednym z dzieci, które najszybciej trafiło do Budzika - powiedziała babcia dziewczynki Wielisława Wawrzyniak.

Dzięki intensywnej opiece lekarskiej, pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej, Ola została wybudzona. - No i dzięki desperacji mamy, która osiem miesięcy dzień i noc przy Oli była - dodała babcia. Prawdopodobnie jeszcze przez miesiąc będzie trwała rehabilitacja Oli. Po tym czasie dziewczyna wróci do swojego rodzinnego miasta - Poznania.

A kogo budzi Budzik?

Klinika Budzik to działający od lipca 2013 roku przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu przebywających w śpiączce.

Przyjmowani są tam pacjenci w wieku od dwóch do 18 lat i przebywający w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub sześć miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych.

Autor: jl//rzw / Źródło: tvn.24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości