TVN24 | Polska

Rzecznik episkopatu o wypowiedzi ojca Rydzyka

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl
Rzecznik episkopatu przypomina reakcje hierarchów na słowa Rydzyka
Rzecznik episkopatu przypomina reakcje hierarchów na słowa RydzykaKonferencja Episkopatu Polski
wideo 2/11
TVN24Rzecznik episkopatu przypomina reakcje hierarchów na słowa Rydzyka

W środę na stronie internetowej episkopatu opublikowano wystąpienie jego rzecznika prasowego księdza Leszka Gęsiaka "w sprawie wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka". Nie odniósł się on jednak bezpośrednio do słów wypowiedzianych na urodzinach Radia Maryja, nie skomentował ich w żaden sposób. Przypomniał za to kilka wcześniejszych reakcji hierarchów w tej sprawie.

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Podczas mszy świętej, którą koncelebrowało kilkunastu biskupów, kazanie wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk. Powiedział między innymi, że były biskup kaliski Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w Kościele katolickim, to "współczesny męczennik". - To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? - pytał.

Rydzyk: Edward Janiak to współczesny męczennik mediówTV Trwam

Rzecznik episkopatu przypomina reakcje hierarchów

Ksiądz Leszek Gęsiak w opublikowanym w środę nagraniu przypominał, że "jasne i klarowne" stanowisko w imieniu episkopatu zajął w tej sprawie prymas Polski i delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw ochrony dzieci i młodzieży arcybiskup Wojciech Polak.

Dodał, że słowa ojca Rydzyka skomentował też ksiądz Piotr Studnicki, dyrektor biura Delegata KEP do spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej: prymas Polski chce reakcji w sprawie słów ojca Rydzyka

Rzecznik episkopatu zaznaczył, że na temat słów ojca dyrektora mówił również arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki i administrator diecezji kaliskiej, którą wcześniej kierował biskup Edward Janiak, oraz biskup toruński Wiesław Śmigiel.

Autor:ads/kab

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości