Polska

Odchodząca rzecznik rządu o następczyni

Polska

Rzecznik rządu zdradza nazwisko swojego następcy
tvn24Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie już rzecznikiem rządu

Trzeba dzwonić do Iwony Sulik - potwierdziła częściowo w programie "Babilon" ustępująca rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska nieoficjalne informacje, że jej następczyni to właśnie była dziennikarka i medialny doradca Ewy Kopacz.

- Pani premier nie ogłosiła jeszcze oficjalnej kandydatury, ale prawdopodobnie Iwona Sulik. Ale to są tylko spekulacje - powiedziała ostroznie Kidawa-Błońska.

Sulik pracowała w telewizji publicznej od końca lat 80. Była gospodarzem programu publicystycznego "Minęła dwudziesta". Od trzech lat współpracuje z Ewą Kopacz, jest jej medialnym doradcą w kancelarii marszałka Sejmu. Odpowiadała do tej pory za organizowanie konferencji prasowych ustępującej marszałek.

Kidawa-Błońska nie będzie wicemarszałkiem

Ustępująca rzecznik rządu nie chciała zdradzić kto będzie nowym szefem gabinetu politycznego nowej premier. Jak powiedziała, Ewa Kopacz poinformuje o tym w poniedziałek. Od 2011 roku tę funkcję sprawuje Łukasz Broniewski.

Kidawa-Błońska zdementowała też spekulacje, że miałaby kandydować na stanowisko wicemarszałka Sejmu i nie wie jeszcze o jaką funkcję będzie się ubiegać. - Nie wiem. Na pewno o funkcję wicemarszałka nie - powiedziała.

Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premiera
Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premieratvn24
wideo 2/34

Autor: kło/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości