TVN24 | Polska

"Ile to wszystko kosztuje podatnika"? Lewica chce komisji w sprawie ochrony Kaczyńskiego

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Szczepański: chcemy zapytać, dlaczego Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie SOP
Szczepański: chcemy zapytać, dlaczego Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie SOPTVN24
wideo 2/7
TVN24Szczepański: chcemy zapytać, dlaczego Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie SOP

Chcemy zapytać, dlaczego Jarosław Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie SOP – mówił w środę w Sejmie poseł Wiesław Szczepański z Lewicy. Szef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych chce zwołania jej dodatkowego posiedzenia, by omówić kwestie ochrony prezesa PiS.

Nawet czterdziestu policjantów na dobę oraz zespół ochroniarzy z prywatnej firmy stale pilnuje domu Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie. Tak wynika z ponad miesięcznej obserwacji reporterów TVN24 i tvn24.pl.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Jarosławowi Kaczyńskiemu, jako wicepremierowi, należy się ochrona. Zapewnieniem bezpieczeństwa urzędnikom państwowym powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa (byłe Biuro Ochrony Rządu), a nie policja i prywatni ochroniarze. Efekt jest taki, że za bezpieczeństwo wicepremiera i prezesa PiS podatnik płaci potrójnie.

ZOBACZ REPORTAŻ: Tajniki ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Podatnik płaci trzy razy >>>

"Ile to wszystko kosztuje polskiego podatnika"?

Poseł Lewicy i przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Wiesław Szczepański (Nowa Lewica) poinformował w środę w Sejmie, że zbierane są podpisy pod wnioskiem do marszałek Sejmu o zwołanie dodatkowego posiedzenia komisji.

Jak mówił, Lewica oraz Koalicja Obywatelska chcą, aby komisja omówiła na dodatkowym posiedzeniu między innymi kwestię ochrony Kaczyńskiego.

- Chcemy zapytać, dlaczego pan Jarosław Kaczyński, jako jedna z najważniejszych osób w państwie, osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo, korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie korzysta z SOP, do której ma prawo – mówił poseł. Zwrócił też uwagę na chronienie przez kilkudziesięciu policjantów domu szefa PiS.

Dodał, że posłowie chcą się dowiedzieć, "ile to wszystko kosztuje polskiego podatnika". - Chcemy zapytać, dlatego pan Jarosław Kaczyński, będąc szefem (komitetu ds. – przyp. red.) bezpieczeństwa w Polsce, nie wierzy własnym służbom i nie oddaje się pod ich ochronę – mówił dalej.

- Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda nam się zebrać podpisy, zwrócimy się do pani marszałek o zwołanie jak najszybszego posiedzenia komisji – dodał Szczepański.

Szczepański: chcemy zapytać, dlaczego Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie SOP
Szczepański: chcemy zapytać, dlaczego Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie SOPTVN24

Na komisji temat wycieku danych funkcjonariuszy

Dodatkowe posiedzenie, którego zdaniem posła chcą także politycy klubu Koalicji Obywatelskiej, miałoby dotyczyć także kwestii skrócenia czasu szkolenia policjantów, używanego przy tych szkoleniach policyjnego podręcznika oraz problemu molestowania seksualnego w policji.

Natomiast na planowym posiedzeniu 18 maja - jak mówił Szczepański - komisja spraw wewnętrznych będzie obradować w sprawie wycieku danych osobowych funkcjonariuszy służb.

Transpłciowość przedstawiona "w kontekście patologii". RPO interweniuje w sprawie policyjnego podręcznika

Szczepański: chcemy na komisji zająć się sprawami wycieku danych funkcjonariuszy i policyjnego podręcznika
Szczepański: chcemy na komisji zająć się sprawami wycieku danych funkcjonariuszy i policyjnego podręcznikaTVN24

Autor:akr/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości