Polska

Oceń rząd Tuska na półmetku

Polska

Aktualizacja:
PAP/Radek PietruszkaOceń rząd Tuska na półmetku

16 listopada minie druga rocznica rządu Donalda Tuska. W expose była długa lista obietnic – jak oceniacie ich spełnienie? Co było największym sukcesem, a co porażką? Czy dalibyście rządowi PO-PSL kredyt zaufania na kolejną kadencję czy może uważacie, że Tusk musi odejść? Czekamy na Wasze opinie na Kontakt TVN24.

Minęły dwa lata od momentu, kiedy żegnany gromkimi brawami posłów PO i PSL Donald Tusk schodził z sejmowej mównicy po wygłoszeniu najdłuższego - trzyipółgodzinnego - expose w historii III RP.

Obiecał w nim przede wszystkim przywrócenie zaufania do państwa, a także m.in. reformę służby zdrowia, systemu emerytalnego i wymiaru sprawiedliwości, tarczę antyrakietową, wzmocnienie pozycji Polski w UE i NATO, wyjście z Iraku, wprowadzenie Euro, budowę dróg i zmniejszenie bezrobocia.

Oceńcie rząd Tuska

Jak oceniacie spełnienie tych obietnic? Zrobili co się dało w warunkach pogarszającej się koniunktury czy może wykazali się nieudolnością?

Jaką cenzurkę wystawiacie rządowi PO-PSL? Dobrą piątkę, mocną czwórkę, ledwo trzy minus czy po prostu pałę? Za co należą mu się pochwały, a za co cięgi? Jak wypada na tle poprzedników? Warto było głosować na PO czy się rozczarowaliście? A może te dwa lata potwierdziły, że mieliście rację stawiając znaczek przy kandydatach innych partii?

Za co pochwalić, za co zganić?

Jak decyzje podejmowane przez rządzących wpływały na Wasze życie? Czy państwo stało się bardziej przyjazne dzięki komisji "Przyjazne Państwo"? Czy udało Wam się coś załatwić w "jednym okienku"? Czy Wasz syn strzelił pierwszą bramkę na Orliku? Albo córka poszła do szkoły w wieku 6, a nie 7 lat?

Czy poprawiła się jakość służby zdrowia, a może kolejki są jeszcze większe? Czy droga Gdańsk-Warszawa wydłużyła się czy może skróciła przez te dwa lata? Poszliście wcześniej na emeryturę, żeby załapać się na pomostówki czy popracujecie dłużej? Rzuciliście palenie, bo rząd zwiększył akcyzę czy zaciskacie zęby i płacicie więcej za paczkę?

Wysyłajcie opinie na Kontakt TVN24

Wystawcie rządowi cenzurkę. Podzielcie się swoimi opiniami, ocenami i przykładami, jak pomysły gabinetu Tuska mają przełożenie na Waszą codzienność. Na wasze wrażenia, także w formie wideo, czekamy na platformie Kontakt TVN24.

kaw//kdj

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Radek Pietruszka

Pozostałe wiadomości