Obywatele RP się tłumaczą: nie uwłaczaliśmy pamięci Lecha Kaczyńskiego

Polska


Obywatele RP piszą ostry w tonie list do prezesa telewizji publicznej. "Protestujemy przeciwko manipulacji i kłamstwu, jakich dopuściła się TVP między innymi w programie TVP Info, a potem w innych audycjach", twierdząc, że "członkowie naszego ruchu mieli uwłaczać śp. Lechowi Kaczyńskiemu" - napisali do Jacka Kurskiego.

W liście przesłanym w niedzielę na ręce prezesa telewizji rzecznik ruchu, Paweł Kasprzak, zaprotestował przeciwko słowom, jakie padły na antenie telewizji publicznej podczas relacjonowania wydarzeń wokół obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej.

"Oto skandaliczne słowa, jakie wypowiedzieli do kamery naszego reportera przedstawiciele grupy prowokatorów używających nazwy Obywatele RP" - skomentował prowadzący.

List obywateli

W ocenie Obywateli RP do kamery reportera wypowiedział się nieznany nikomu mężczyzna, "który z nieznanych powodów, bo pytania reportera w felietonie nie zacytowano, powiedział: 'Lech Kaczyński rozciapany w błocie smoleńskim. To coś fantastycznego, takie rzeczy się nie zdarzają'".

"Oświadczamy, że mężczyzna pokazany w felietonie TVP Info nie jest uczestnikiem ruchu Obywatele RP" - podkreślono w liście do Kurskiego, podanym do wiadomości publicznej w niedzielę.

"Nie znamy go i nie potrafimy powiedzieć w czyim imieniu się wypowiadał. Najbardziej prawdopodobna wydaje nam się wersja, że wyłącznie we własnym. Każdy, kto interesuje się ruchem Obywatele RP, musi wiedzieć, że darzymy szacunkiem pamięć Lecha Kaczyńskiego i często podczas naszych zgromadzeń trzymamy banery z cytatami z jego słów, tym bardziej, że dowodzą, iż, w przeciwieństwie do swojego brata, szanował demokrację i wartości konstytucyjne" - napisali Obywatele RP.

Przedstawiciele ruchu zapowiedzieli wejście na drogę prawną, jeśli telewizja publiczna nie dokona sprostowania nieprawdziwego przekazu i nie przedstawi przeprosin.

Autor: kb//now / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: