Polska

Obowiązkowa matematyka za maturzystami. Zobacz arkusze

Polska

Aktualizacja:
tvn24Matematyka jest jednym z obowiązkowych przedmiotów na maturze (materiał "Faktów" z 4 maja)

W czwartek około południa zakończył się pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym - obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. Po południu kilku maturzystów zdawać będzie egzamin z wiedzy o tańcu.

ZOBACZ ARKUSZ MATURALNY Z MATEMATYKI. POZIOM PODSTAWOWY. "NOWA MATURA"

ZOBACZ ARKUSZ MATURALNY Z MATEMATYKI. POZIOM PODSTAWOWY. "STARA MATURA"

- Nie mamy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach - zapewnił w czwartek przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Egzamin rozpoczął się po godzinie 9. Trwał 170 minut.

Arkusze egzaminacyjne z matematyki na poziomie podstawowym rozwiązywane w czwartek przez maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna ma ujawnić po południu.

Stara i nowa matura

Wśród abiturientów zdających egzamin z matematyki na poziomie podstawowym 283 tys. to tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących i techników; tegoroczni absolwenci z liceów są drugim rocznikiem, a tegoroczni absolwenci techników są pierwszym rocznikiem, który zdaje maturę według nowych zasad. Pozostali zdający matematykę to abiturienci z wcześniejszych roczników. Maturzyści - niezależnie od tego czy zdają egzamin według nowych, czy według starych zasad - muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzyści zdający zgodnie z nowymi zasadami muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu do wyboru; chętni będą mogli przystąpić do sześciu takich egzaminów. Abiturienci zdający według starych zasad mogą, ale nie muszą przystępować do egzaminu z przedmiotu dodatkowego; chętni mogą zdawać nawet sześć przedmiotów. Egzamin z wiedzy o tańcu jest właśnie w grupie takich przedmiotów. Abiturienci - niezależnie czy zdają maturę według nowych, czy według starych zasad - muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Uczniowie z Krakowa na kilka chwil przed rozpoczęciem egzaminu
Uczniowie z Krakowa na kilka chwil przed rozpoczęciem egzaminutvn24

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja, egzaminów ustnych - do 27 maja.

Autor: mw/kk / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości