Polska

Obchody kanonizacji Jana Pawła II na antenach TVN24 i TVN24 Biznes i Świat oraz w "Faktach TVN"

Polska

tvn24Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym

"Fakty TVN" z Watykanu i specjalne pasma w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat - nasi dziennikarze będą uczestniczyć w obchodach kanonizacji Jana Pawła II, na bieżąco relacjonować i komentować wydarzenia. W Rzymie powstanie specjalne studio TVN24, a na stronach internetowych i portalach sołecznościowych programów będziemy prezentować aktualne materiały filmowe, zdjęcia i opinie.

27 kwietnia, w dniu kanonizacji obu papieży, Kamil Durczok zaprasza na specjalne wydanie "Faktów TVN" o 19.00, realizowane prosto z Watykanu. - Niedzielne "Fakty TVN" będą w całości poświęcone kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Pokażemy jak chrześcijanie obchodzą to wielkie wydarzenie w Rzymie na placu Świętego Piotra i w najważniejszych, najbliższych papieżowi miejscach w Polsce. Spróbujemy także podsumować pontyfikat i życie obu papieży - mówi redaktor naczelny "Faktów TVN" Kamil Durczok. Materiały do specjalnego wydania "Faktów TVN" przygotują Katarzyna Kolenda-Zaleska i Krzysztof Skórzyński, którzy będą w Rzymie od środy 23 kwietnia. W kraju specjalne relacje z uroczystości przeprowadzi Renata Kijowska, która będzie śledzić wydarzenia w Krakowie, Wadowicach, Łagiewnikach czy Warszawie.

Specjalne studio TVN24 w Rzymie

Specjalne wydania programów pokażą także anteny TVN24 i TVN24 Biznes i Świat. W dniach 24-28 kwietnia w Rzymie powstanie specjalne studio TVN24 z widokiem na plac i Bazylikę Świętego Piotra. Relacje z Rzymu dla TVN24 i TVN24 Biznes i Świat przeprowadzą Robert Jałocha i Jacek Pałasiński. - TVN24 towarzyszyła papieżowi w wielu jego podróżach. Także w tej ostatniej. Byliśmy, kiedy Benedykt XVI ogłaszał natychmiastowe rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, w sześć lat później z Via della Conciliazione opowiadaliśmy o beatyfikacji. Teraz nie możemy się doczekać, aż papież Franciszek ogłosi Jana Pawła świętym. Oczywiście będziemy tam, by jak najdokładniej opowiedzieć polskim widzom o tym historycznym wydarzeniu - mówi Jacek Pałasiński, komentator wydarzeń międzynarodowych w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat.

Transmisja mszy kanonizacyjnej

W niedzielę 27 kwietnia br. obie anteny TVN24 i TVN24 Biznes i Świat pokażą transmisję mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:00. Program specjalny w "Dniu na żywo" poprowadzi Bogdan Rymanowski, który w studio TVN24 będzie rozmawiał z gośćmi i na bieżąco komentował wydarzenia w Watykanie. Reporterzy TVN24 będą na miejscu śledzić nie tylko to, co dzieje się na ulicach Rzymu, ale również przeprowadzą relacje z miejsc ważnych dla Polaków związanych z Janem Pawłem II. Niedzielne specjalne wydanie "Faktów TVN" oraz wydania specjalne programów na antenach TVN24 i TVN24 Biznes i Świat będą miały specjalną oprawę graficzną. W internecie widzowie będą mogli na bieżąco śledzić zdjęcia, materiały filmowe oraz komentarze ekspertów na portalu informacyjnym www.tvn24.pl i stronach internetowych www.tvn24bis.pl oraz www.fakty.tvn.pl.

Autor: kde/tr/kwoj/zp / Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości