Polska

Obama we wtorek przylatuje do Polski. Poznaj plan jego wizyty

Polska


Jutro do Polski przybywa prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Na lotnisku przywita go Bronisław Komorowski. Wieczorem gość weźmie udział we wręczeniu Nagrody Solidarności na Zamku Królewskim. W środę wystąpi z przemówieniem na placu Zamkowym.

Prezydent Barack Obama przyleci do Polski we wtorek rano na pokładzie Air Force One. Lądowanie nastąpi o 9.50 naszego czasu. Joanna Trzaska-Wieczorek potwierdziła tvn24.pl, że na lotnisku w Warszawie Obamę powita Bronisław Komorowski.

Tam prezydent USA spotka się też z amerykańskimi pilotami stacjonującymi w Polsce. Z lotniska Obama przejedzie do Belwederu, gdzie odbędzie się spotkanie "w cztery oczy" z polskim prezydentem. O 12.30 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydentów.

Następnie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Obama spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Wieczorem prezydent USA weźmie udział w gali wręczenia Nagrody Solidarnośc na Zamku Królewskim. Kolejnego dnia rano ma dojść do spotkania Obamy z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Wiadomo, że podobnie jak podczas wizyty w 2011 r., prezydent ma zatrzymać się w hotelu Marriott.

Spotkanie otwarte na placu Zamkowym

4 czerwca o godzinie 11:30 na placu Zamkowym w Warszawie Obama weźmie udział w uroczystościach z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Przemówienia wygłoszą prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności i każdy będzie mógł w nim wziąć udział. Szczegóły związane z ochroną wizyty Obamy są tajne.

Autor: nsz//rzw/zp / Źródło: tvn24.pl, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości