Miał 3,5 promila, jechał zygzakiem. W samochodzie wiózł córkę

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Nowy Targ (Małopolska)
Nowy Targ (Małopolska)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthNowy Targ (Małopolska)

Policjanci z Nowego Targu (Małopolska) dostali zgłoszenie o kierowcy jadącym zygzakiem. Kiedy zatrzymali 41-latka okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Podróżował w towarzystwie swojej 12-letniej córki.

Zgłoszenie wpłynęło do nowotarskich policjantów w sobotę w południe. Opel którego dotyczyło, jechał w kierunku Czarnego Dunajca.

- Na miejsce zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Jadąc w kierunku miejscowości Ciche, mundurowi zauważyli jadącego z naprzeciwka wskazanego opla. Policjanci natychmiast zawrócili, pojechali za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli - mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowca był pijany

Jak podaje policja, za kierownicą opla siedział kompletnie pijany 41-latek, a na miejscu pasażera jego 12-letnia córka. - Mężczyzna został przewieziony do nowotarskiej komendy, a dziewczynka została odwieziona do miejsca zamieszkania. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 3,5 promila alkoholu w organizmie - informuje Gleń.

41-latek stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do dwóch lat więzienia.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości