Polska

Nowy szpital dziecięcy w Warszawie. "Za pół roku będzie to żyło"

Polska

Fakty TVNSzpital dla pół tysiąca dzieci będzie jedną z najnowocześniejszych placówek w Polsce

Szpital Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dla pół tysiąca dzieci wybudowany został od podstaw z pieniędzy budżetu państwa. Otwarcie w połowie przyszłego roku. Materiał "Faktów" TVN.

Pół miliarda złotych - tyle kosztowała inwestycja w najnowszy polski szpital pediatryczny. Obecnie powstają tu nowoczesne sale operacyjne oraz komfortowe, jedno- i dwuosobowe pokoje dla małych pacjentów.

Szpital znajdujący się niemal w centrum stolicy - na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Trojdena - będzie dodatkowo wyposażony w oddział ratunkowy i lądowisko dla śmigłowców.

- To jest to, na czym mi bardzo zależało. Były momenty zwątpienia i takie, kiedy człowiek jest w euforii. Obecnie wszystko toczy się pozytywnie i myślę, że już za pół roku to będzie żyło - zdradził profesor Marek Kulus, prorektor ds. dydaktyczno-wychowawczych WUM.

Ekspresowa budowa

Szpital składa się z trzech ogromnych, ośmiopiętrowych budynków i wielokondygnacyjnego parkingu podziemnego. Powstał w błyskawicznie - w ciągu dwóch lat.

- Pierwszy sprzęt będzie wstawiany już w tym roku, dlatego że inwestor zakończył pierwsze procedury przetargowe. W tej chwili przygotowujemy adaptacje pomieszczeń do wprowadzenia tego najcięższego sprzętu medycznego - oznajmił Mariusz Kozak, dyrektor kontraktu Warbud SA.

Po otwarciu nowego szpitala zamknięta zostanie nie tylko placówka przy Działdowskiej, ale też druga przy Litewskiej. Pierwsi pacjenci trafią tu jesienią przyszłego roku.

Więcej na stronie "Faktów" TVN.

Autor: lukl/kka / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości