Polska

Nowy poseł PiS wybrał "Solidarną Polskę"

Polska

 
S. Kowalczuk/EastNewsDąbrowski zasili szeregi "ziobrystów"

Andrzej Dąbrowski, który obejmie mandat poselski po Bogdanie Święczkowskim, przystępuje do klubu "Solidarna Polska" – dowiedziała się TVN24. Polityk już po wyroku Sądu Najwyższego, który podtrzymał wygaszenie mandatów wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości Święczkowskiego i Dariusza Barskiego mówił o swoich związkach z "ziobrystami".

Dąbrowski już w środę, po wyroku Sądu Najwyższego, mówił, że jest zdecydowany objąć mandat po Święczkowskim, ale stawia go to w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o wybór klubu. - W kampanii wyborczej aktywnie wspierali mnie europosłowie, którzy zostali wykluczeni z partii, poczuwam się do solidarności z nimi, dlatego raczej będzie to klub Solidarna Polska - podkreślił.

Jak deklarował wtedy, miał jeszcze nadzieję, że uda się dojść do porozumienia pomiędzy wykluczonymi z partii europosłami a PiS. Dziś - jak dowiedziała się TVN24 - podjął decyzję o przystąpieniu do klubu "Solidarna Polska".

Andrzej Dąbrowski startował w wyborach do Sejmu z listy PiS w okręgu wałbrzyskim i uzyskał 3. wynik po Bogdanie Święczkowskim i posłance Annie Zalewskiej. Ma 39 lat i mieszka w Kłodzku.

Będzie 17 posłów

Na razie klub "Solidarna Polska" liczy 16 posłów i 1 senatora. Formalnie, poza wykluczonymi z partii Zbigniewem Ziobrą, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim, są jednocześnie członkami PiS.

Posłowie: Taduesz Woźniak, Mieczysław Golba, Jerzy Rębek, Beata Kempa, Patryk Jaki, Piotr Szeliga, Andrzej Dera, Jarosław Żaczek, Andrzej Romanek, Arkadiusz Mularczyk, Jan Ziobro, Edward Siarka, Józef Rojek, Mariusz Orion-Jędrysek, Jacek Bogucki, Marzena Wróbel i senator Maciej Klima. Członkowie klubu Solidarna Polska

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: S. Kowalczuk/EastNews

Pozostałe wiadomości