TVN24 | Polska

Nowy dokument o skandalu za kulisami Mistrzostw Świata FIFA

TVN24 | Polska

Źródło:
red.
"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż". Dokument w TVN24 GO i Playerze
TVN24Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż. Nowy dokument tylko na Playerze

21 października w Playerze zadebiutuje nowy film dokumentalny o kontrowersjach przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż", autorstwa uznanych reżyserów Daniela DiMauro i Morgana Pehme ("Potrzebny mi Roger Stone", "Bagno"), pokazuje z bliska, jak najważniejsze rozgrywki piłkarskie zostały sprzedane za najwyższą cenę. Dwuczęściowy dokument będzie można obejrzeć w pakiecie "Eurosport + Player".

Od wielu lat krążą plotki o tym, że organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej nieodłącznie wiązała się z łapówkami, korupcją, światową polityką i zakulisowymi układami. Punkt kulminacyjny tej historii nastąpił, gdy organizatorem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 został ogłoszony Katar – niezwykle bogaty pustynny kraj, który nie posiada stadionów światowej klasy, a jego obywatele nie pasjonują się piłką nożną.. Twórcom dokumentu "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" udało się dotrzeć do osób znających aferę od środka i pokazać prawdę stojącą za tą kontrowersyjną decyzją. Powstała z tego niemal szekspirowska opowieść o pieniądzach, władzy i korupcji z udziałem kilku międzynarodowych oficjeli najwyższego szczebla..

Głos w filmie zabiera m.in. informator z katarskiego komitetu organizacyjnego, osobistości ze świata futbolu, w tym Juergen Klinsmann i Landon Donovan, a także sam Sepp Blatter, były prezydent FIFA. W materiale występują także dziennikarze śledczy z "Sunday Times", Heidi Blake i Jonathan Calvert, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie i przedstawiają sensacyjne materiały, które pozwoliły im wpaść na trop korupcji rozprzestrzeniającej się w samym sercu FIFA. Twórcy dotarli również do śledczych FBI i IRS (amerykańskiego urzędu podatkowego), których zadaniem było ujawnienie przestępstw i przekrętów sportowych. - "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to trzymający w napięciu film dokumentalny, który odkrywa kulisy jednego z największych skandali w świecie sportu. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać tę historię w Playerze - mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl. Dwuczęściowy filmy dokumentalny "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" będzie w Polsce dostępny wyłącznie na platformie player.pl – już od czwartku, 21 października w pakiecie "Eurosport + Player". 

O pakiecie "Eurosport + Player"

Eurosport w Playerze to najlepsza rozrywka i wielkie sportowe emocje w jednym miejscu. Pod koniec czerwca TVN Grupa Discovery poszerzyła ofertę serwisu o zasoby Eurosportu. Dzięki temu użytkownicy zyskali możliwość oglądania najważniejszych wydarzeń sportowych połączoną z ogromną biblioteką najlepszych filmów i seriali, popularnych tytułów Player Original, programów rozrywkowych i edukacyjnych, newsów, treści lifestyle, motoryzacyjnych oraz kontentu dla dzieci.

Sportowa zima w TVN Grupa Discovery

Dzięki kolejnym inwestycjom TVN Grupa Discovery rozwija ofertę dla widzów o jedno z najważniejszych praw sportowych w Polsce. Skoki narciarskie – ukochana dyscyplina sportowa Polaków – transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. Będzie to jeden z filarów zimowej oferty sportowej Grupy w Polsce, której perłą w koronie są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.

Źródło: red.

Pozostałe wiadomości