Noworodek na wysypisku

TVN24

Aktualizacja:
TVN24CZwłoki noworodka odnalazł pracownik wysypiska śmieci z Dębowcu

Tragedia w miejscowości Dębowiec na lubelszczyźnie. Na wysypisku śmieci znaleziono zwłoki noworodka - podała lubelska policja.

Podinspektor Janusz Wójtowicz z lubelskiej policji poinformował na antenie TVN24, że w poniedziałek rano kilka minut po godz. 9 zostało przyjęte zgłoszenie. - Informację otrzymaliśmy od pracownika wysypiska śmieci. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowa, która potwierdziła tragiczne odkrycie.

Zwłoki były zapakowane w prześcieradło i reklamówkę; w reklamówce było też łożysko Janusz Wójtowicz, policja w Lublinie

Będący na miejscu biegły lekarz medycyny sądowej ustalił, że dziewczynka narodziła się kilkanaście godzin wcześniej. - Zwłoki były zapakowane w prześcieradło i reklamówkę; w reklamówce było też łożysko - powiedział Wójtowicz.

Na wysypisko w Dębowcu wywożone są śmieci z Zamościa i okolicznych gmin, więc policja podejrzewa, że wyrodna matka może właśnie stamtąd.

Policja nie wyklucza również, że zwłoki dziecka mogły być pozostawione na jednym z przydomowych śmietników, a potem niezauważone przewiezione na wysypisko śmieci.

Komendant zamojskiej policji powołał specjalną grupę funkcjonariuszy, która zabezpieczyła ślady i rozpoczęła poszukiwania matki dziecka. Policja apeluje o pomoc do mieszkańców okolicy.

Źródło: TVN24, PAP