Polska

Politycy w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej. W tle rekonstrukcja rządu i kolejne wybory

Polska

Na Nowogrodzkiej pojawiła się między innymi Beata Mazurek
Na Nowogrodzkiej pojawiła się między innymi Beata Mazurektvn24
wideo 2/35

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zbierali się we wtorek wczesnym popołudniem w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. - Dzisiaj to jest spotkanie organizacyjne związane najprawdopodobniej z tym, w jaki sposób będziemy się przymierzać do kolejnej kampanii - poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka partii. Przed PiS-em są też decyzje związane z rekonstrukcją rządu.

W poniedziałek po południu Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu. Mandat europosła zdobyło pięcioro ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. W ławach Parlamentu Europejskiego zasiądzie ponadto troje wiceministrów.

Ministrowie z mandatami europosłów. Rząd czeka rekonstrukcja. CZYTAJ WIĘCEJ >

Mazurek: spotkanie organizacyjne

W siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie spotykają się we wtorek politycy tej partii, w tym ministrowie. Na spotkaniu z prezesem Jarosławem Kaczyńskim była już minister finansów Teresa Czerwińska oraz premier Mateusz Morawiecki.

Na miejscu oprócz prezesa PiS wczesnym popołudniem pojawili się też wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, a także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Mają oni uczestniczyć w spotkaniu w szerokim gronie.

- Dzisiaj to jest spotkanie organizacyjne związane najprawdopodobniej z tym, w jaki sposób będziemy się przymierzać do kolejnej kampanii - mówiła przed przyjazdem na Nowogrodzką w rozmowie z TVN24 Mazurek.

Z rządu do europarlamentu

Była premier Beata Szydło, obecnie wiceprezes Rady Ministrów do spraw społecznych, startowała jako "jedynka" w Małopolsce z listy PiS. Otrzymała najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów do Parlamentu Europejskiego, ponad 525 tysięcy.

Do europarlamentu wejdą również: Joachim Brudziński - minister spraw wewnętrznych i administracji, szefowa resortu edukacji narodowej Anna Zalewska, Beata Kempa - minister-członek Rady Ministrów odpowiedzialna za sprawy pomocy humanitarnej oraz Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Mandaty zdobyli także wiceministrowie: sprawiedliwości - Patryk Jaki, energii - Grzegorz Tobiszowski oraz inwestycji i rozwoju - Andżelika Możdżanowska, pełnomocniczka rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw.

Autor: mart / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości