Polska

Nowicka o Korwin-Mikkem: to straszna postać

Polska

Nowicka kontra Korwin
tvn24Wanda Nowicka skrytykowała wypowiedź lidera Nowej Prawicy

- Korwin-Mikke to straszna postać, która nie powinna dostać się do parlamentu - mówiła we "Wstajesz i wiesz" wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Kandydatka Twojego Ruchu do europarlamentu odniosła się do wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego o kobietach. Apelowała do kobiet, by nie głosowały na lidera Nowej Prawicy.

Korwin-Mikke powiedział w poniedziałek w "Kropce nad i" m.in., że kobiety nie powinny głosować. Pytany, czy uważa, że kobiety chcą być gwałcone, odpowiedział zaś: - Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają i to jest normalne. Trzeba wiedzieć, kiedy można, a kiedy nie.

Apel do kobiet

Nowicka zapowiedziała, że zaapeluje do wszystkich kandydatek do Parlamentu Europejskiego, żeby wspólnie zaprotestowały przeciwko słowom Korwin-Mikkego. Zwróciła się też z apelem do innych kobiet, aby nie głosowały na szefa Nowej Prawicy. - Ja sobie nie wyobrażam, że mogą być kobiety, które na takiego człowieka mogą zagłosować - mówiła.

Janusz Korwin-Mikke jest "jedynką" listy Nowej Prawicy na Śląsku. We wtorkowym sondażu CBOS jego partia uzyskała 4-proc. poparcie w wyborach do PE; w poprzednim badaniu z przełomu kwietnia i maja komitet miał 6 proc. poparcia.

Autor: db//kdj/zp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości