TVN24 | Polska

Zderzenie dwóch aut i radiowozu, ranni policjanci i 18-latek. Kierowca uciekł

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Wypadek w Nowych Żukowicach
Wypadek w Nowych ŻukowicachKPP Tarnów
wideo 2/5
slideshow

Policjanci z Tarnowa (Małopolska) zatrzymali 38-latka, który odjechał z miejsca wypadku w Nowych Żukowicach. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po tym, jak jego auto uderzyło w inny samochód osobowy, ten wjechał w radiowóz. Policyjne auto wpadło do rowu. Ranni zostali funkcjonariusze i 18-letni kierowca.

Do zderzenia trzech samochodów doszło w czwartek wieczorem. Jak podaje policja, kierowca opla uderzył w czekającego na możliwość skrętu matiza, a ten z kolei - wypchnięty siłą uderzenia - zderzył się z przejeżdżającym drogą policyjnym radiowozem.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Policyjny samochód wjechał do rowu, a kierowca opla odjechał. - Nie udzielił on pomocy 18-letniemu kierowcy matiza ani policjantom - podkreśla Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji. 

Radiowóz wpadł do rowuKPP Tarnów

Znaleźli kierowcę

Poszkodowani w zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitala, a policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy zdarzenia. Mężczyzna został namierzony kilka godzin później.

- Kierowcą opla okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który w chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał niemal 2,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany, a gdy wytrzeźwieje, będą przeprowadzone z jego udziałem czynności procesowe. Jego samochód został zabezpieczony - podaje rzecznik.

Ranni w wypadku policjanci opuścili już szpital. 18-latek wciąż jest pod opieką lekarzy, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Tarnów

Pozostałe wiadomości