Polska

Nowatorskie orędzie prezydenta

Polska

 
TVN24Kancelaria Prezydenta postanowiła skończyć z tradycyjnymi orędziami Lecha Kaczyńskiego

Dość wpadek przy okazji publicznych wystąpień. Prezydent poszedł w ślady premiera i przy produkcji swojego najnowszego orędzia skorzystał z pomocy prywatnej firmy. Ma być nowatorsko, dynamicznie i optymistycznie - zachwala Kancelaria Prezydenta. Całość ma kosztować 10 tys. zł.

Do tej pory prezydenckie orędzia były nagrywane w gabinecie głowy państwa wyłącznie przez TVP. I nie brakowało wpadek szeroko komentowanych później w mediach i przez polityków. Głośnym echem odbiło się m.in. orędzie, jakie prezydent wygłosił w ubiegłym roku na temat Traktatu Lizbońskiego.

Były w nim: ślub gejów z Kanady, odwrócona polska flaga, archiwalne zdjęcia ze szczytów UE, czarno-biała, przedwojenna mapa Polski, a wszystko to do muzyki z serialu "Polskie drogi". Za montażem stał poseł PiS Jacek Kurski.

Po emisji orędzia ostro zaprotestowali bohaterowie homoseksualnego ślubu i środowiska gejowskie.

"Krótko, ale treściwie"

Przy orędziu Lecha Kaczyńskiego z okazji 5. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Kancelaria Prezydenta postanowiła uniknąć wpadek i dlatego przygotowanie materiału zleciła zewnętrznej firmie producenckiej.

- To ma być nowa jakość. Wystąpienie prezydenta będzie krótkie, treściwe i dynamiczne - mówi tvn24.pl Tomasz Brzeziński, zastępca dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta. I dodaje: - Lech Kaczyński zaprezentuje się jako nowoczesny, europejski polityk.

Orędzie liczące ok. 5-6 minut ma mieć nowoczesny format 16/9 i startówkę, będzie pozbawione podkładu muzycznego. Całość ma być nagrana w środę w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, w którego otoczenie zostaną wkomponowane meble - prezydent podczas wystąpienia będzie bowiem siedział.

Treść orędzia przygotował prezydent wraz ze swoim najbliższymi współpracownikami.

Za nagranie Kancelaria Prezydenta zapłaci 10 tys. zł. I jak przekonuje Brzeziński, to mniej niż gdyby orędzie wyprodukowała TVP. - Tych samych argumentów odnośnie kosztów używał rok temu premier Donald Tusk, który do swojego wystąpienia zaangażował firmę zewnętrzną. Teraz postanowiliśmy skorzystać z tego samego pomysłu - tłumaczy Brzeziński.

Orędzie zostanie wyemitowane 30 kwietnia o godz. 20 w TVP.

Źródło: tvn24.pl, Bild.de

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości