Polska

Nowak czyta listę Kaczyńskiego

Polska

Adam Bielan i Sławomir Nowak u Bogdana Rymanowskiego
TVN24Adam Bielan i Sławomir Nowak u Bogdana Rymanowskiego

- Jarosław Kaczyński wypominając Bronisławowi Komorowskiemu jego antyspołeczne głosowania zrobił coś, co jest normą w demokracji - uważa Adam Bielan z PiS. Sławomir Nowak z PO czyta więc w TVN24 listę podobnych głosowań w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego.

- To, co zrobił Jarosław Kaczyński podczas debaty, to był elementarz. W każdym kraju demokratycznym, w którym startuje parlamentarzysta, sztaby, media sprawdzają dokładnie sposób w jaki głosował. Jeżeli można było coś wypomnieć Jarosławowi Kaczyńskiemu, to Bronisław Komorowski, jego sztabowcy, powinni odrobić lekcje i powinni lepiej się przygotować, a nie teraz wypłakiwać się w mediach – mówił w pierwszej części „Rozmowy Rymanowskiego” Adam Bielan.

Jarosław Kaczyński: przeciwko

Sławomir Nowak, który był gościem drugiej części, przyniósł więc pracę domową, a dokładniej listę głosowań w sprawach prospołecznych, w których Kaczyński zagłosował przeciw. - Środki na sfinansowanie rent sportowych dla uczestników paraolimpiady – Jarosław Kaczyński: przeciwko. Dokończenie budowy bloku operacyjnego w szpitalu w Raciborzu - przeciwko. Pracownie internetowe w szkołach – przeciwko. Program wczesnego diagnozowania i leczenia pacjentów z chorobą nowotworu złośliwego – przeciwko. Rozbudowa szpitala geriatrycznego w Katowicach – przeciwko – czytał Sławomir Nowak. Przeczytał w sumie dziesięć pozycji dodając, że mógłby wyliczać jeszcze długo.

Pytany dlaczego z podobną listą nie przyszedł na debatę odpowiedział, że dlatego, iż wie, gdzie jest granica przyzwoitości. - A pan Jarosław Kaczyński przekracza ją permanentnie – dodał.

Komunistyczny patriota

Innym tematem, który wyraźnie podzielił obu gości było stwierdzenie Jarosława Kaczyńskiego, że Edward Gierek był "komunistycznym, ale jednak patriotą". - Była ciemna strona rządów Edwarda Gierka, ale Jarosław Kaczyński mówił o pierwszej części jego rządów - tłumaczył słowa prezesa Bielan. - Byli różni przywódcy komunistyczni, którzy zaprzedali się duszą Moskwie, a niektórzy chcieli wyrwać dla Polski jak najwięcej - dodał sugerując, że Gierka zalicza do tych drugich.

Zupełnie inne zadanie na ten temat miał Sławomir Nowak. - Jarosław Kaczyński przekroczył granicę śmieszności podlizując się i mówiąc, że za Gierka nie siedziało się więzieniu - powiedział. Przypomniał, że siedzieli wtedy m.in. Bronisław Komorowski, Stefan Niesołowski, Jacek Kuroń, czy Adam Michnik.

- A Jarosław Kaczyński nie siedział nigdy - przypomniał.

ZOBACZ DRUGĄ DEBATĘ

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA PIERWSZA DEBATA PREZYDENCKA Wszystko o wyborach: www.tvn24.pl/wybory2010

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości