Polska

Koniec Woodstocku. Festiwal pod nową nazwą

Polska

Woodstock zmienia nazwę na Pol'and'Rock Festival
Woodstock zmienia nazwę na Pol'and'Rock Festivaltvn24
wideo 2/23

Na czwartkowej konferencji prasowej dotyczącej podsumowania 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak ogłosił zmianę nazwy organizowanego przez WOŚP festiwalu. Dotychczasowy Woodstock od teraz będzie się nazywał Pol'and'Rock Festival.

- Z powodów prawnych, powodów, które wyczerpały już limit przyjaźni i miłości Michaela Langa, twórcy amerykańskiego Woodstocku, wobec nas, musimy zmienić nazwę festiwalu - oświadczył Owsiak na konferencji.

Nazwa zastrzeżona

- Ta nazwa - Woodstock - jest zastrzeżona, jest wypracowana, stworzona w 1969 roku. - mówił dalej Owsiak. - My ponieśliśmy legendę i przez 23 lata tworzyliśmy swój festiwal, o naszym klimacie, jeden jedyny taki festiwal doceniony na całym świecie - przypominał.

Twórca WOŚP tłumaczył, że utrzymanie dotychczasowej nazwy wiązałoby się ze zmianą charakteru festiwalu i płatnymi biletami. - Tego nie wprowadzimy nigdy. To jest festiwal za darmo, który dziękuje tym, którzy grają z nami podczas zimowych dni, kiedy mamy finał - wyjaśnił.

Nowa nazwa, to samo miejsce

- Od dzisiaj festiwal nazywamy Pol'and'Rock Festival Kostrzyn nad Odrą - oświadczył Owsiak. Pol'and'Rock to nazwa zastrzeżona już kilka lat temu, używana w naszych programach telewizyjnych i tak już zostanie - mówił dalej.

- Pol'and'Rock jest nazwą, która będzie mówiła, że to jest polski rock and roll, na polskiej ziemi, ale też festiwal, który bawi się z ludźmi z całego świata - dodał Owsiak.

- Trudno jest wymyślić jakąkolwiek inną nazwę, transkrypcję słów "miłość, przyjaźń, muzyka". Wszystkie nazwy są zastrzeżone, a my chcemy działać legalnie - oświadczył twórca WOŚP.

Festiwal pod nową nazwą będzie się odbywał, podobnie jak Woodstock, w Kostrzynie nad Odrą.

Na konferencji obecny był burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt. Owsiak mówił: - Burmistrz zapytał mieszkańców, czy podoba im się festiwal. 80 procent odpowiedziało, że tak. Festiwal szanują, kochają i czują, że jest to wydarzenie bardzo mocno związane z tym miastem. Owsiak dodał, że 96 procent ludzi, którzy zajmują się biznesem w Kostrzynie, uważa za fantastyczne to, że festiwal odbywa się w ich mieście.

Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku.

Autor: ads/AG / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości