Polska

Nowa drużyna Kopacz. Szefowa rządu ogłosiła nazwiska

Polska

Nowa drużyna Kopacz. Szefowa rządu ogłosiła nazwiska
tvn24Ewa Kopacz ogłosiła nazwiska w poniedziałek wieczorem

Marcin Kierwiński będzie szefem sztabu PO w wyborach parlamentarnych, Joanna Mucha rzecznikiem sztabu - poinformowała premier Ewa Kopacz w poniedziałek wieczorem. Małgorzatę Kidawę-Błońską na stanowisku rzecznika rządu zastąpi Cezary Tomczyk.

Ewa Kopacz na briefingu prasowym przyznała, że "bardzo wnikliwie" analizowała swój wybór.

I tak na stanowisko szefa sztabu wybrała Marcina Kierwińskiego, na rzecznika sztabu Joannę Muchą, a na rzecznika rządu Cezarego Tomczyka, jeśli Kidawa-Błońska zostanie marszałkiem Sejmu.

Kopacz podkreślała, że Marcin Kierwiński ma bardzo dobre zdolności organizacyjne, zaś Cezary Tomczyk jest bardzo zaangażowany i posługuje się "bardzo ładną polszczyzną". Zapowiedziała, że kandydat na nowego rzecznika rządu będzie już od jutra towarzyszył obecnej rzeczniczce Małgorzacie-Kidawie Błońskiej. - Będziecie mogli go przetestować - mówiła dziennikarzom.

Młodzi u boku Kopacz

31-letni Cezary Tomczyk to absolwent nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę polityczną rozpoczął jako radny Rady Miejskiej w Sieradzu. Od 2007 roku jest posłem PO.

Marcin Kierwiński to szef gabinetu politycznego Kopacz. Urodził się w 1976 r. w Warszawie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej - Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. W 2010 r. został radnym woj. mazowieckiego, a następnie wicemarszałkiem województwa odpowiedzialnym za środki europejskie, rozwój województwa, a także kulturę i turystykę. Od 2011 r. jest posłem.

Joanna Mucha, która ma być rzecznikiem kampanii, w latach 2011-2013 była ministrem sportu i turystyki. Jest posłanką PO.

Autor: db/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości